۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در گرمخانه‌های پایتخت نداشته‌ایم

سرپرست سازمان رفاه شهرداری تهران گفت: تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا افراد به کرونا در گرمخانه‌های پایتخت نداشته‌ایم چراکه ‌گرمخانه‌ها روزانه سه بار ضد عفونی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) سیدمالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت شهرداری تهران در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در گرمخانه‌های پایتخت نداشته‌ایم، گفت:‌گرمخانه‌ها روزانه سه بار ضد عفونی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مورد رعایت فاصله اجتماعی نیز تمهیدات لازم پیش‌بینی شده است، افزود: باید توجه داشت که در صورت عدم پذیرش به دلیل رعایت فاصله اجتماعی وضعیت به خوبی الان پیش‌ نمی‌رفت و به ناچار مجبور به تعدیل تعداد زیادی از گرمخانه‌ها بودیم که این تعداد معادل ۱۸۰۰ مددجو بود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت شهرداری تهران تاکید کرد: ما با تمهیدات بهداشتی اقدامات لازم را جهت پیشگیری از کرونا انجام داده‌ایم.

حسینی در ادامه به موضوع زباله گردی هم اشاره کرد و گفت: در این خصوص شهرداری تفکیک زباله را به دلیل کرونا ویروس ممنوع کرد هرچند که این موضوع زیان‌های مالی در پی داشت.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نمی‌تواند با زباله‌گردها برخورد انتظامی داشته باشد، تاکید کرد: تنها سازمان بهزیستی می‌تواند در این زمینه ورود و اقدامات لازم را انجام دهد.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت شهرداری تهران ادامه داد: در گذشته هم اگر کودکی در این زمینه نیاز به کمک داشت ما از طریق ۱۲۳ اطلاع رسانی می‌کردیم چراکه مرزهای کاری شهرداری تهران کاملا مشخص است.

حسینی با بیان اینکه پذیرش افراد بی‌خانمان در گرمخانه‌های پایتخت افزایش یافته است، گفت: میزان مراجعات حتی نسبت به سردترین روزهای زمستان سال پیش ۵۰ درصد بیشتر شده است.

وی در خصوص معتادان متجاهر اظهار داشت: ما برخی از این افراد را توسط گشت‌های ویژه به صورت داوطلبانه در گرمخانه‌ها پذیرش کردیم و هیچ اجباری برای انتقال آنها نبوده اما اینکه این افراد به صورت کامل جمع‌آوری شوند رسیدگی به آن وظیفه شهرداری تهران نیست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x