۰۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

یک نمانیده مجلس هشدار داد: موج دوم کرونا خطرناک تر است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید براینکه نباید از موج دوم کرونا غفلت کرد، گفت: در اپیدمی آنفلوآنزا بیشترین کشته ها مربوط به پیک دوم بیماری بود چراکه مردم فکر می کردند دیگر به آن مبتلا نمی شوند.

دکتر یحی ابراهیمی نماینده سلسله و دلفان(استان لرستان) در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ درباره موج دوم کرونا افزود: در مدت پیدایش کرونا، به همه مردم توضیحات لازم در مورد این بیماری داده شده است. کرونا بیماری ویروسی‌ای با سرعت شیوع بالا است. الان مدتی است شاهد این موضوع هستیم که به علت عدم رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی و قطع نشده زنجیره انتقال تعدا مبتلایان همچنین مرگ و میر به شدت افزایش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: تا وقتی که مردم قرنطینه خانگی را رعایت نکرده و از حضور در اجتماعات غیرضروری پرهیز نکنند شیوع این بیماری افزایش پیدا خواهد کرد، شهرهایی که تا حالا آلوده نشده بودند در حال آلوده شدن هستند.

ابراهیمی اظهارکرد: رفت و آمدها و مراسم‌های غیرضروری باید کنار گذاشته شود و رعایت اصل قرنطینه خانگی اساس درمان ماست چراکه بیماری درمان قطعی ندارد و تنها راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی و عمومی است.

 

موج دوم کرونا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنهایی که دارای ریزفاکتورها و بیماری هایی نظیر قلبی و عروقی، سرطان، ریوی، دیابت و فشار خون هستند افراد های ریسک‌اند و خیلی باید رعایت کنند.

وی با بیان اینکه موج دوم اپیدمی ها خطرناک‌تر بوده است، تصریح کرد: اینکه برخی فکر می کنند بیماری از بین رفته است درست نیست، در اپیدمی بیماری آنفلوآنزا بیشترین آمار کشته شدگان مربوط به موجب دوم این بیماری بود و همان زمانیکه مردم احساس می کردند که بیماری تمام شده بیماری مردم را زمین گیر کرد و در آن زمان هم ۵۰ میلیون جان باختند.

ابراهیمی اضافه کرد: الان هم مردم ایران فکر می‌کنند بیماری کرونا از بین رفته در حالیکه شاهد این هستیم که شهرستان‌ها و استان‌هایی که قبلاً درگیر بیماری نبودند درگیر شده‌اند و میزان شیوع هم افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از مردم می‌خواهیم قرنطینه خانگی و پروتکل‌های بهداشتی و درمانی را همانگونه که اعلام شده رعایت کنند. مسئولان هم گندزدایی اماکن عمومی را انجام دهند.

خبرنگار:محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments