۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

مواضع امارات در قبال ایران بن سلمان را شگفت زده کرده است

«یاسر ابوهلاله» مدیر سابق شبکه خبری "الجزیره" قطر در واکنش به چرخش مواضع سیاسی - نظامی امارات در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: تغییر مواضع امارات در قبال ایران محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را شگفت زده کرده است.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) وی امروز (چهارشنبه) در حساب  شخصی خود نوشت: حاکمان امارات بر خلاف عربستان سعودی درک کرده اند که جنگ با ایران می تواند چه نتایج ویرانگری برای آنان داشته باشد و ارسال پیام ایران از طریق میانجی ها پیام روشنی را به آنان منتقل کرد “خسارت های امارات متحده عربی در اولین روز از جنگ می تواند هزاران میلیارد دلار باشد، زیرا موشک های ایران سراسر امارات را پوشش می دهند”.

امارات پس از دریافت این پیام، سریعتر از آنچه پیش بینی می شد، مواضع خود را تغییر داد که این امر محمد بن سلمان را شگفت زده کرده است.

وی در ادامه نوشت: اما عربستان همچنان بر جریان تندرو دولت آمریکا (بولتون-پمپئو) و نتانیاهو حساب کرده و امیدوار است نظام ایران با جنگ به پایان خود برسد.

ابوهلاله افزود: همچنین عربستان تصور می کند قادر است ‏هرگونه خسارت احتمالی را تحمل کند و ولیعهد این کشور معتقد است که پرداخت یک باره هزینه بهتر از پرداخت قسطیِ آن طی سال‌های متمادی می باشد.
هفتم تیرماه ۹۸ منابع خبری اعلام کردند که امارات تصمیم گرفته است بخش بزرگی از نظامیان خود را از یمن خارج کند. به گفته مقامات اماراتی، ابوظبی برنامه خود را از راهبرد نظامی در یمن به راهبردی که اولویت نخست آن صلح می باشد، تغییر داده است.

روز گذشته (سه شنبه) نیز یک هیات ۷ نفره از مقامات ارشد گارد ساحلی امارات متحده وارد تهران شد تا در خصوص همکاری مرزی دو کشور، تردد اتباع و ترددهای غیر مجاز و یا بدون اطلاع و تسهیل و تسریع تبادل اطلاعات طرفین با مقامات ایرانی گفت وگو کند.

این ششمین نشست از نوع خود است که آخرین بار در مهر سال ۱۳۹۲ به مدت دو روز در تهران برگزار شده بود.

شبکه المیادین سه شنبه شب در گزارشی با عنوان «علت چرخش امارات به سمت تهران چیست، اعلام کرد: این عقب نشینی، دلیلی بر شکست هرگونه شرط‌ ‌بندی روی حمایت آمریکا از متحدان شورای همکاری، در جنگ احتمالی علیه ایران است.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of