۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
گفتگو با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و از بهترین دوستان شهید فخری زاده در برنامه «در انتهای الوند»

مهم‌ترین ویژگی ایشان صبوری و ثابت‌قدمی بود

وزیر راه و شهرسازی روز شنبه 8 آذرماه در برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند» درباره این رفاقت و نیز درباره از دست رفتن شهید فخری زاده گفت:ضمن عرض تسلیت به مردم و خانواده عزیز شهید محسن فخری زاده باید گفت که ایشان از افراد شایسته، متعهد و خستگی‌ناپذیر بودند. آشنایی ما از حدود سه دهه پیش در بین مباحث صنعت و تعلیمات دفاعی شکل گرفت.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از تینا نادری روابط عمومی برنامه در انتهای الوند، محمد اسلامی افزود: در حقیقت در جریان تجارب و درس‌های مربوط به دفاع مقدس که ایشان در تعامل با نیروهای مسلح در صنعت دفاعی ارائه کردند که البته مهم‌ترین آن دستیابی به فناوری‌های نوین و پیشرفته بود.

 البته مردم ما مستحضر هستند که مستکبران علوم و فناوری‌های نوین را انحصاری کردند و اجازه ورود هیچ کشوری را در آن عرصه ندادند و حتی دانشجویان ما را از دانشگاه‌های مرتبط به رشته‌های علوم پیشرفته در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی حذف کردند و این اراده و حضور عاشقانه و خدمت در عرصه فناوری نوین همیشه موردتهاجم دشمن بود. به‌ویژه رژیم صهیونیستی که به‌عنوان یک رژیم تروریست شهره عام و خاص است و نخست‌وزیرشان از ایشان نام می‌برد و می‌گوید این اسم را به خاطر بسپارید، فقط به خاطر کینه‌ای که از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی داشتند.

وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی‌های شخصی شهید فخری زاده گفت:مهم‌ترین ویژگی ایشان صبوری و ثابت‌قدمی بود و همواره تلاش می‌کرد که کاری را که شروع کرده ادامه داده و از بابت دیر به نتیجه رسیدن احساس یاس نکند. دکتر فخری زاده همان اولین نفرات و عناصری بودند که با پدیده کرونا به‌صورت کاملاً جهادی و علمی برخورد کردند و در تعامل با وزارت بهداشت کیت تشخیصی ساختند و در این عرصه گام‌های بزرگی برداشتند.

مهم‌ترین خاطره من از ایشان، تازه‌ترین آن است که چند وقت پیش نزد من آمده و می‌خواستند برای جوانان دانشمندشان معیشت و رفاه و مسکن تهیه کنند و فوق‌العاده بی‌تابی می‌کردند که بتوانند گامی برای این بچه‌ها بردارند.

این نکته نشان می‌دهد که وقتی در حوزه فناوری کار می‌کنید در حقیقت کاری انسان‌محور انجام می‌دهید و توجه به مسائل انسانی در حوزه تحقیقات به‌ویژه تحقیقات نوین، فاکتور بسیار مهمی است و نشانه این است که برای ظرفیت و عناصر تعیین‌کننده، اهمیت قائل هستید و این دغدغه بزرگ ایشان بود.

برنامه در انتهای الوند به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر، کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی از حدود ساعت ۷:۲۰ روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x