۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵

مهدی علی نژاد :اعضای هیات مدیره باشگاه ها لزوما فوتبالیست نیستند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد انتخاب اعضای هیات مدیره پرسپولیس، خصوصی سازی سرخابی ها و انتخابات برخی فدراسیون ها پاسخ داد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، مهدی علی نژاد پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات غریق و غواصی در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره پرسپولیس گفت: هیئت مدیره با کمیته فنی کاملاً تفاوت دارد و الزامی وجود ندارد که حتما فوتبالیست باشند. در باشگاه‌های بزرگ جهان نیز اعضای هیئت مدیره لزوما فوتبالیست نیستند. کار هیئت مدیره، مدیریت و اداره امور است، اما کمیته فنی حتما باید اهل فن و فوتبالیست باشند. اداره یک باشگاه فرهنگی و ورزشی چارچوب‌هایی دارد و کسانی را استفاده می‌کنیم که بتوانند در حوزه‌های مدیریتی به باشگاه کمک کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: خصوصی‌سازی روند پیچیده‌ای است و کارهای زیادی در این زمینه انجام شد تا این دو باشگاه بتوانند وارد بازار سرمایه شوند. خوشبختانه روز گذشته جلسه معارفه هیئت مدیره پرسپولیس و هیئت پذیرش فرابورس انجام شد. روز ۱۴ بهمن هم جلسه معارفه باشگاه استقلال با فرابورس انجام خواهد شد. اینها اقدامات اولیه برای ورود به بازار سرمایه است.

مهدی علی‌نژاد با بیان اینکه اقدامات زیادی برای افزایش سرمایه دو باشگاه انجام شده است ، گفت : ۲ استادیوم به دارایی باشگاه اضافه و قریب به ۷۱۰ میلیارد تومان برای هر باشگاه افزایش سرمایه انجام شد و به تصویب رسید. برند باشگاه قیمت‌گذاری و برنامه ۳ ساله و ۵ ساله تنظیم شد. بعد از آن به هر دو باشگاه وقت داده خواهد شد تا پرونده آنها برای پذیرش در بورس بررسی شود. من جایی ندیدم که ارائه ۳۰ درصدی سهام باشگاه مطرح شده باشد. معمولاً ۱۰ تا ۱۵ درصد برای کشف قیمت عرضه خواهد شد که بر عهده هیئت پذیرش و سازمان خصوصی‌سازی است و در اختیار وزارت ورزش نیست.

وی در مورد انتخابات فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، گفت: با توجه به اینکه مهلت ۶ ماه فدراسیون شطرنج تمام شده، طبق آیین‌نامه باید ثبت‌نام مجدد انجام شود. درباره فدراسیون اتومبیلرانی هم هنوز وضعیت صلاحیت نامزدها تایید نشده و اگر در مدت ۶ ماه این اتفاق بیفتد، بلافاصله انتخابات برگزار خواهد شد.

مهدی علی‌نژاد درباره تایید صلاحیت کاندیداهای فدراسیون فوتبال تصریح کرد: مرجع تایید صلاحیت فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان نیست و ما نقشی در این مورد نداریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x