۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸

مهدی: اول مهر زمان احتمالی شروع فصل بعد است

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: تمایل ما این است که حضور هواداران را در ورزشگاه‌ها داشته باشیم اما این موضوع منوط به رایزنی فدراسیون فوتبال با مدیران وزارت ورزش است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت سهیل مهدی در گفت‌وگو با ورزش و مردم در خصوص برگزاری مسابقات پایانی لیگ با حضور تماشاگر اظهار داشت: نهایت تمایل ما این است که حضور هواداران را در ورزشگاه‌ها داشته باشیم. همانطور که می‌دانید این مسائل منوط به تصمیمات مسئولان فدراسیون هست که بتوانند با مدیران وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا رایزنی کنند. ما با تمام میل در این خصوص آماده هستیم ولی هنوز مجوزی صادر نشده است، امیدواریم این هفته نتیجه این موضوع مشخص شود.

وی در خصوص اعلام رای بازی پیکان و سایپا تصریح کرد: واقعیت این است که ما کمیته برگزاری مسابقات هستیم و ارکان کمیته استیناف خارج از سازمان لیگ و در مجموعه فدراسیون مستقر هستند، امیدواریم این فضا هرچه زودتر فراهم شود و رای این مسابقه هم اعلام شود. هفته‌‌های پایانی حساسیت‌ زیادی دارد و اگر دوستان هم به ما کمک کنند و رای را اعلام کنند، ما هم مثل مردم خوشحال می‌شویم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که با وجود فشردگی مسابقات لیگ و بازی‌های ملی، دیدار سوپرجام این فصل چه زمانی برگزار خواهد شد؟ خاطرنشان کرد: درباره سوپرجام باید بگویم که ما در فصل گذشته یک ماه در ابتدایل فصل در قرنطینه بودیم که این اتفاق باعث شد تا برنامه برگزاری سوپرجام را به نیم‌فصل منتقل کنیم، در نیم‌فصل هم نتوانستیم این مسابقه را برگزار کنیم و اگر در تعطیلی لیگ سوپرجام را برگزار نمی‌کردیم، امروز دیگر نمی‌توانستیم برگزار کنیم. برای فصل آینده هم مسابقات تیم ملی مشخص شده و موضوع اصلی اردوهای تیم ملی است و باید ببینیم برنامه‌ریزی سرمربی تیم ملی و فدراسیون فوتبال چگونه خواهد بود. ۶ روز بعد از بازی با عراق، نمایندگان‌ ما در آسیا بازی دارند و اگر به مرحله بعد بروند ۷ روز بعد و پس از بازی با کره بازی خواهند داشت، فشردگی مسابقات شرایط را برای ما سخت‌ کرده است. امیدواریم که برنامه‌‌های تیم ملی توسط سرمربی تیم ملی هرچه زودتر اعلام شود تا ما هم بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

مهدی در خصوص تاریخ دقیق شروع فصل جدید لیگ عنوان کرد: برنامه ما برای شروع لیگ اول یا دوم مهرماه است، امیدواریم که بتوانیم در این تاریخ لیگ را شروع کنیم، چون اگر نتوانیم لیگ را در تاریخ مقرر شروع کنیم، اردوهای تیم ملی را پیش رو خواهیم داشت و مهرماه فشرده‌ای روبه‌روی ما خواهد بود.

وی در خصوص اینکه به دلیل هم‌پوشانی لیگ آینده و مسابقات تیم ملی و بازی‌های لیگ قهرمانان، در چه شرایطی بازی‌ تیم‌هایی که در تیم ملی بازیکن دارند به تعویق خواهد افتاد، گفت: برنامه‌ریزی‌ لیگ را متناسب با برنامه‌های تیم ملی را انجام می‌دهیم. در لیگ فضای برابری خواهیم داشت و هیچ تفاوتی بین تیم‌ها نداریم. اما در مسابقات بین‌المللی تیم ملی و نمایندگان کشورمان خط قرمز ما هستند و باید سعی کنیم حداکثر شرایط را فراهم کنیم. همانطور که امسال هم ضرر نکردیم و می‌بینیم که ۳ نماینده ما صعود کردند و اگر فولاد هم با پنجره بسته روبه‌رو نمی‌شد می‌توانست صعود کند. هرچقدر که جدول مسابقات به ما اجازه دهد به تیم‌هایمان کمک خواهیم کرد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان خاطرنشان کرد: ما واقعا برای بازیکنان دل‌مان می‌سوزد و همه از طولانی‌شدن لیگ خسته شدند ولی باید بدانیم این اتفاقات به چه دلیل بود. سال گذشته ما یک ماه را به خاطر قرنطینه از دست دادیم و بعد از آن بازی‌های تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا داشتیم و حدودا ۱۲ هفته تعطیلی داشتیم که خارج از مدیریت سازمان لیگ بود و از سازمان‌های بالاتر به سازمان لیگ تحمیل شد، امیدواریم که بتوانیم به یک مسیر منطقی برگردیم و برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments