Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
بازدید: 150

مهاجرت بیمار سرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت منطقی نیست

یک نماینده با بیان اینکه مهاجرت بیماران سرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت منطقی نیست،گفت: امکانات درمان بیماران سرطانی نباید تنها اختصاص به کلان شهرها بویژه در پایتخت داشته باشد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی بختیار درباره وضعیت حمایت از بیمار سرطانی  درحوزه بهداشت و درمان،گفت: حمایت از درمان بیماران سرطانی و صعب العلاج در زمینه ارائه خدمات درمانی می‌‎بایست به طریق سراسری در دستورکار قرار بگیرد اما متاسفانه هم اکنون بسیاری از مردم به بنده به عنوان نماینده مردم مراجعه می‌کنند و برای اقامت در تهران برای طی پروسه درمان کمک می‌خواهند بنابراین این وضعیت نشان می‌دهد که ما  در ارائه خدمات درمانی به بیماران سرطانی با کاستی روبرو هستیم.

نماینده مردم گلپایگان وخوانسار در مجلس شورای اسلامی‌‎با بیان اینکه عدم توجه مکفی به حوزه سلامت، مهاجرت از روستاها  به شهرها را برای طی دوره درمان در برخواهد داشت، تصریح کرد: امکانات درمانی برای بیماران خاص و سرطانی نباید تنها  به کلانشهرها و پایتخت منحصر شود.

بختیار افزود: شکی نیست طی دوره درمان سرطان هزینه براست بنابراین باید تدابیری در اولویت قراربگیرد که بیماران سرطانی دغدغه‌ای برای طی دوره درمانی از جمله جراحی، شیمی‌‎ درمانی، پرتو درمانی و عسکبرداری مکفی در حوزه پزشکی را نداشته باشند.

وی ادامه داد: درمان بیماری سرطان باید در اولویت حوزه بهداشت و درمان قرار بگیرد،زیرا دهک‌های کم درآمد جامعه متاسفانه با مشکلات اقتصادی کنونی کشور توان مکفی برای پرداخت هزینه‌های درمان سرطان را ندارند.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه مهاجرت بیمارسرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت برای طی پروسه درمان منطقی نیست، یادآورشد: امکانات درمان  بیماران سرطانی نباید تنها اختصاص به کلان شهرها بویژه در پایتخت داشته باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of