۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

منفی شدن تراز عملیاتی در بودجه به نفع کشور نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت در تنظیم بودجه سال آینده اهتمام جدی را به کار نبسته و این اتفاق هر سال رخ می دهد و باعث کاهش و منفی شدن تراز عملیاتی بودجه می شود که این یک تهدید جدی برای اقتصاد کشور است.

خلیل بهروزی فر، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، درباره اینکه عدالت اجتماعی و اقتصادی با نوع دریافت مالیات ها مورد انتقاد است، برای بهبود این وضعیت چه اقداماتی صورت می گیرد، اظهار کرد: مجلس یازدهم در مواجهه با لایحه بودجه ۱۴۰۰، اولین اقداماتی را که در این راستا به شکل زیربنایی و اساسی درباره اصلاح ساختارهایی است که در گذشته وجود داشته اند.

وی تاکید کرد: از این موارد می توان به بحث توجه به مناطق محروم و قشر اقشار آسیب‌پذیر، ضعیف و کم‌درآمد جامعه اشاره کرد.

بهروزی فر تصریح کرد: یعنی ساختارها به گونه ای طراحی و ریل گذاری می‌شود که امیدواریم نه تنها برای لایه ۱۴۰۰ بلکه این اصلاح ساختار به یک چارچوب در بودجه نویسی درآید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما لایحه بودجه سال آینده را بهانه قرار می‌دهیم و برخی از این موارد را در خود صحن علنی به عنوان یک طرح در تحول ساختاری بودجه و اعتبارات و مد نظر قرار گرفتن اولویت‌های امروز و آنچه که نظام با آن دست و پنجه نرم می‌کند، را مدنظر قرار دهیم تا تبدیل به قانون شوند.

وی اضافه کرد: امیدوارم این تغییرات بتواند در قالب قانون سالیان سال اجرا شود تا بتواند تراز جامعه ما به جایی برسد که برخی از این مشکلات حل شوند.

بهروزی فرد افزود: متاسفانه ما هر ساله دولت در تدوین لایحه بودجه به گونه ای تدبیر کرده که دقت زیادی بر روی منابع وجود نداشته است و ما با کاهش و منفی شدن تراز عملیاتی بودجه مواجه هستیم که این یک تهدید جدی برای اقتصاد کشور است.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments