۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

منفجر شدن بزرگترین بمب جنگ جهانی دوم در لهستان در حین خنثی سازی!

بزرگترین بمب جنگ جهانی دوم که در لهستان یافت شده در حین خنثی سازی منفجر شد. برای ادامه این خبر با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Reuters، بزرگترین بمب جنگ جهانی دوم که در لهستان یافت شده در حین خنثی سازی منفجر شد.

بزرگترین بمب جنگ جهانی دوم که تاکنون دیده شده در لهستان پیدا شده است، روز سه شنبه زیر آب منفجر شد زیرا غواصان نیروی دریایی سعی در خنثی کردن آن داشتند.

بیش از ۷۵۰ نفر از منطقه نزدیک کانال پیاست در خارج از شهر سووینوژکی که در آن بمب تالبوی مورد استفاده نیروی هوایی سلطنتی انگلیس (RAF) پیدا شده بود، تخلیه شده بودند. وزن آن نزدیک به ۵۴۰۰ کیلوگرم، از جمله ۲۴۰۰ کیلوگرم آن از ماده منفجره تشکیل شده است.

به گفته خبرگزاری دولتی ستوان دوم گرزگورز لواندوفسکی، سخنگوی ناو ۸ دفاع ساحلی، فرایند تخریب و خنثی سازی به انفجار تبدیل شد. این شی را می‌توان خنثی دانست، دیگر تهدیدی نخواهد داشت.

تمام غواصان خنثی کننده در لهستان در منطقه امن بودند!

همه غواصان مین در خارج از منطقه خطر بودند.

انفجار بمب در لهستان

Swinoujscie شامل یک ترمینال گاز مایع (LNG) است اما سخنگوی شهردار شهر به PAP گفت هیچ کس آسیب ندیده و هیچ زیربنایی دپار مشکل نشده است..

کانال پیاست دریای بالتیک را به رودخانه اودر در مرز لهستان با آلمان متصل می‌کند. در سال ۱۹۴۵ در حمله به رزمناو آلمانی Lutzow بمب توسط RAF پرتاب شد.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments