۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

ملت بزرگ ایران هویت ملی خود را بازیابی کرده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ملت بزرگ ایران هویت ملی خود را بازیابی کرده است و توقیف کشتی انگلیسی بزرگترین شوک سیاسی و امنیتی برای انگلیس و آمریکا بود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدعلی ادیانی با اشاره به شوکی که ایران با توقیف نفتکش انگلیسی به آمریکا و انگلیس وارد کرد، اظهار کرد: چندی پیش شاهد نوعی راهزنی دریایی در خصوص کشتی گریس ۱ بودیم که در حال حمل و نقل نفت ایران بود، اگرچه این اتفاق به دست انگلیسی‌ها رخ داد اما به دستور و تاکید آمریکایی‌ها این موضوع رقم خورد و اکنون نیز که آزاد شده بر خلاف خواسته آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها این مهم محقق شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی‌بیان کرد: در نظام سلطه هنوز رسوبات فکری استعماری قدیم و جدیدی وجود دارد و می‌توان در سلول‌های مغزی، تصمیمات و سیاست گذاری‌های آن‌ها بروز و ظهور این موضوع را مشاهده کرد.

وی افزود: دشمنان استعمارگر فکر می‌کنند ایران اسلامی، همان ایران زمان قاجار است و راهبردهایش مانند پهلوی است که با حرکت یک ناو در دریاهای آزاد، حکومتی جابجا شود، دیگر با اشاره انگلیس شاهی بر ممکلت حاکم نمی‌شود و با اشاره آن‌ها ذلیلانه رضاخان را عزل کنند.

ادیانی ادامه داد: آن‌ها نباید از این موضوع غافل شوند که ملت بزرگ ایران هویت ملی خود را بازیابی کرده است و هویت خود را تحکیم بخشیده و اراده ملت ایرن این است که هیچ گاه در مقابل زیاده خواهی کشورها نباید کوتاه بیاید.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی‌گفت: در طول ۴۰ سال گذشته هزینه‌های زیادی برای اثبات استقلال و استحکام درون کشور پرداخته‌ایم؛ نمونه آن، توقیف کشتی متخلف در ضدیت با حقوق دریاها و حقوق بین‌الملل بود که توسط انگلیسی‌ها مدیریت می‌شد و به دست سپاه انقلاب و به اراده نظام متوقف شد.

ادیانی اظهارکرد: توقیف کشتی انگلیسی بزرگترین شوک سیاسی و امنیتی برای انگلیس و آمریکا بود، آن‌ها ادعا می‌کنند که اگر مگسی پر بزند، نظارت می‌کنند اما هلی‌کوپتر ایران، روی عرشه کشتی نشست و نتوانستند کاری کنند. ایران آغاز کننده هیچ جنگ و توقیفی نخواهد بود اما در قبال اتفاقات این چنینی سکوت نمی‌کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments