۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

مقاومت در توانمندی‌های عملیاتی از جبهه استکبار پیشی گرفته است

سفیر پیشین ایران در سوریه تاکید کرد: امروز مقاومت از توانایی بسیار بالایی برخوردار شده است و نه تنها از نظر ایمان و اراده بلکه از نظر توانایی فناوری، قدرت رسانه‌ای و اقدامات نظامی‌از جبهه استکبار پیشی

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)؛ حسین شیخ الاسلام در ارزیابی خود از تحولات اخیر لبنان به ویژه‌ درگیری‌های اخیر مقاومت با رژیم صهیونیستی و موفقیت نیروهای مقاومت اظهار کرد: در حال حاضر دو جبهه وجود دارد؛ یک جبهه، جبهه استکبار، صهیونیست‌ها، اشغالگرها، جنایت‌کارها و دیکتاتورها است، در مقابل جبهه دیگری وجود دارد که برای مستضعفین، ملت‌ها و در واقع مردم سالاری دینی است که به آن جبهه مقاومت می‌گویند.

وی تصریح کرد: همواره در طول تاریخ این جبهه مستکبرین بوده که قوی‌تر ظاهر شده است، در واقع این دو جبهه، دو تمدن هستند که در مقابل هم قرار گرفته‌اند، از طرف دیگر تمدن نوین اسلامی‌را در شاهد بودیم که با انقلاب اسلامی‌ایران آغاز شده و آن رو در رویی ملت ایران با شاه، شاهی که مزدور و نوکر آمریکا بود و زمانی هم که شکست خورد، قدرت یابی جبهه مستضعفین و ملت‌ها شروع می‌شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه همچنین بیان کرد: اکنون در همان پیچ تاریخی هستیم که رهبری هم بیان کردند، یعنی توانایی‌های جبهه مقاومت و مستضعفین از توانایی‌های جبهه استکبار پیش می‌افتد. البته واقعه عاشورا و کربلا هم چنین چیزی است توانایی جبهه استکبار و طاغوت بیش‌تر است، در این واقعه به ظاهر امام حسین(ع) شکست خورده و شهید می‌شود اما این ظاهر مساله است اما از نظر باطنی ایشان پیروز است و خط امام حسین(ع) در طول تاریخ همواره پیروز بوده است.

سفیر پیشین کشورمان در سوریه گفت: اکنون جبهه مقاومت از نظر ایمان و اراده جلوتر است، از نظر توانایی‌ها و فناوری‌های نظامی‌هم از جبهه استکبار جلو افتاده است، شاهد بودیم که دبیر کل حزب الله تهدید کرد، اجرا کرد و از خطوط قرمز اسرائیلی‌ها عبور کرد، زیرا برای اسرائیلی‌ها کابوس است که از مرز زمینی لبنان به آن‌ها حمله شود.

شیخ الاسلام افزود: تاکنون مقاومت هر کاری انجام داده در سرزمین‌هایی بوده که از خاک لبنان اما توسط اسرائیل اشغال شده بود اما امروز با دو موشک پیشرفته اسرائیل را مورد هدف قرار می‌دهد و این توانایی بسیار بالایی است، توانایی جمع کردن فناوری، شجاعت، اراده، قدرت رسانه‌ای، طراحی راهبردی و کار نظامی‌بسیار پیشرفته است.

وی تاکید کرد: با توجه به توانایی که مقاومت از خود نشان داد دیدیم که طرف مقابل با مشاهده این توانایی چیزی برای گفتن نداشت، قبلا زیادی گزافه‌گویی می‌کرد اما اکنون خودشان اعلام کردند که جنگ تمام شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x