۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

مقابله جدی با قاچاق کالا در سال جهش تولید

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه یکی از اهداف جدی ناجا در سال "جهش تولید" مقابله با قاچاق کالاست، گفت: بیش از 300 تن مواد مخدر در کشور طی 100 روز گذشته کشف شده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار “قاسم رضایی” در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، اظهار داشت: نیروی انتظامی در سطح کشور موضوعات را هدفمند دنبال می کند.

وی با اشاره به نام گذاری امسال به “جهش تولید”که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عنوان شد، افزود: یکی از اهداف جدی ناجا در سال جاری مقابله با قاچاق کالاست که در این راستا با تایید و تاکید معظم له پلیس گمرک راه اندازی شد.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه با راه اندازی پلیس گمرک موفقیت های خوبی در پیشگیری از قاچاق حاصل شده،‌ افزود: با راه اندازی و استقرار  این پلیس،‌ توانستیم محموله‌های بزرگ قاچاق را رصد و توقیف کنیم.

سردار رضایی گفت: با تدبیر فرمانده ناجا، قرارگاه مبارزه و مقابله با قاچاق سلاح و مهمات غیر مجاز تشکیل شده و زیر بناهای آن در حال انجام است.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به مقابله با کالاهای ضدفرهنگی گفت: نیروی انتظامی با آنچه که ریشه های انسانیت و دین را تهدید می کند به صورت هدفمند مقابله و در این رابطه موفقیت های خوبی نیز به دست آورده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مبارزه با سوداگران مرگ، یکی از اولویت‌های مهم ناجا است، اظهار داشت: طی ۱۰۰ روز گذشته بیش از ۳۰۰ تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف شده است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه دشمنان، فرهنگ ایران را هدف قرار داده‌اند، تصریح کرد: طرح ناظر در بحث حجاب و عفاف در جامعه توسط نیروی انتظامی و با ابتکار فرمانده ناجا در حال اجراست و رویکردهای جدید آن هم اکنون در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به مطالبه مردم، مخصوصا استان های شمالی مبنی بر اینکه نیروی انتظامی از سوء استفاده های  افراد سودجو جلوگیری کند، افزود: هرسال حدود ۴ ماه طرحی اجرا می شود به عنوان طرح دریا که نیروی انتظامی توانسته با توان مدیریتی خودش، قرارگاهی به همین منظور تشکیل دهد.

سردار رضایی در ادامه به ابتکار فرمانده ناجا در بحث هوشمندسازی پلیس اشاره کرد و گفت: ان شاءالله در حوزه های مختلف راهور، انتظامی و عمدتاً در خدمات دهی به مردم در مرداد ماه امسال مرحله اول طرح هوشمند سازی پلیس به صورت رسمی اجرا خواهد شد،‌ یعنی حضور مردم برای خدمات گیری کاهش و بهره وری کار بالا و خطای کارکنان را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که آرامش در جامعه را بر هم بزند و مردم هوشمندانه این توطئه ها را خنثی می کنند، اظهار داشت: نیروی انتظامی نیز در کنار مردم توطئه‌ها را مدیریت می کند و طبق برآوردهای حاصل شده، کشور،‌ کشور آرامی است.

این مقام عالی انتظامی گفت: امروز ناجا دوران خوبی را طی می کند،‌ دورانی که مردم نگاهشان به پلیس نگاه محبتی است، برابر نظرسنجی احصاء شده بعد از مدافعان حرم که جایگاه خاصی در جامعه دارند،‌ مردم نمره را به خدمات فرزندان خودشان در نیروی انتظامی داده اند که این باعث خوشحالی و انگیزه کارکنان است.

جانشین فرمانده ناجا با تقدیر از حجت الاسلام “موسوی فرد” نماینده ولی فقیه در خوزستان پیرامون ارتباطی که با انتظامی و مرزبانی استان دارد، تصریح کرد: سردار “عباس زاده” و همکاران در استان خیلی فداکارانه کار می‌کنند و در گرمای طاقت فرسا کاملا میدانی کار را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه سردار “عباس زاده” در خوزستان کارها و توفیقات خوبی داشته‌اند، اظهار داشت: دستگیری تیم های تکفیری و تروریستی بخصوص تیمی که در اصل از بیرون مدیریت می شد یکی از شاهکارهای امنیتی بود، نیروی انتظامی در این موضوع نسبت به سایر رده های امنیتی خوش درخشید.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد:‌ در موضوع سرقت، زیرساخت‌های انتظامی دیده نشده به عنوان مثال برای یک خانه پروانه ساخت صادر می‌شود اما مولفه‌های انتظامی در مقابل سرقت مد نظر قرار نگرفته و همچنان که کارشناس عمران برای پروانه ساخت نظر می دهد،‌ کارشناس انتظامی نیز باید نظر دهد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of