۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

مطهری: به تاکتیک پرتاب اوت پیکان احترام می‌گذاریم

مربی تیم فوتبال پرسپولیس از عملکرد تیمش در دیدار مقابل پیکان ابراز رضایت کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت حمید مطهری پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل پیکان اظهار داشت: شکل و فرم بازی خوب بود. ما سعی می‌کنیم همیشه آن آزاد بازی کردن و جابجایی‌ها را داشته باشیم. در عین حال سعی می‌کنیم از کانال‌های تیم استفاده کنیم و در یک صحنه هم به گل رسیدیم، چراکه توانستیم از فشردگی دفاع پیکان عبور کنیم و به گل برسیم. دفاع کناری‌های خودمان را رها کردیم تا به خط حمله اضافه شوند، چون پیکان با پنج بازیکن دفاع می‌کرد و برای عبور از این دفاع فشرده باید بازیکنان کناری خودمان را آزاد می‌کردیم.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم عرض حمله خودمان را بیشتر کنیم و شش نفر شویم که به همین دلیل دو دفاع کناری تیم‌مان آزاد شدند که دیدیم چقدر راحت آمادند و توپ ریختند. کارهای ترکیبی و ایجاد مثلث شگرد تیم ماست. خدا را شکر از این تاکتیک جواب گرفتیم و بازی خیلی خوبی هم بود. این بازی جزو بازی‌هایی است که باید تمرکز صد درصدی داشت و این را با توجه به مدلی که پیکان بازی می‌کند می‌گویم. اگر متمرکز نباشید، با اتفاقات و کارهایی که آنها انجام می‌دهند ضربه می‌خورید. بچه‌های ما فوق‌العاده با تمرکز و جنگجو بازی کردند. این را در تیم‌مان می‌بینیم که بازیکنان مبارز هستند و آنها برای هواداران به این شکل بازی کردند. این بازی از آن دست بازی‌هایی بود که باید با تمرکز بازی می‌کردیم تا برنده از زمین خارج شویم.

مطهری درباره اینکه آیا دلیل نیمکت‌نشینی مهدی عبدی خستگی بود یا به دلایل تاکتیکی بر می‌گشت، گفت: همه بازیکنان ما ارزشمند هستند. خستگی نبود و دلیل تمام این تغییرات تاکتیکی بود و شاید به دلیل تاکتیک در یک بازی مجبور باشیم بهترین بازیکن تیم‌مان را هم نیمکت‌نشین کنیم. دنبال دلیل خاصی نباشید و تمام این تصمیمات تاکتیکی است.

وی درباره اینکه پرسپولیس در دو بازی اخیر کلین‌شیت داشته اما در دقایق پایانی ممکن بود دروازه‌اش باز شود، اظهار داشت: طبیعی است و زمانی که فوتبال رو به جلو انجام می‌دهید و دنبال برد هستید، شاید موقعیت گل هم بدهید. ما تیم‌مان فوتبالی رو به جلو بازی کرد و خط دفاع و هافبک ما هم خیلی خوب بازی می‌کردند، اما موقعیت دادن به حریف هم طبیعی است. تاکتیک تیم ما دفاع تیمی است و اینکه به حریف موقعیت دادیم هم چندان چیز عجیبی نیست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments