۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

مصوبه تجمع امن را در تعامل با دیوان عدالت به انجام می‌رسانیم

معاون حقوقی رئیس جمهوری، گفت: وقایع روزهای اخیر توجه ما را جلب کرده است. معاونت حقوقی مصر شده مصوبه تجمع امن را در تعاملی با دیوان عدالت به انجام برساند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، لعیا جنیدی در نشست مشترک شورای هماهنگی امور حقوقی و دستیاران حقوق شهروندی با اشاره به موضوع  مسئولیت اجرای قانون اساسی توسط رئیس جمهور گفت: تنظیم منشور حقوق شهروندی هیچ چیزی نیز جز تکلیف حقوقی رئیس جمهور نیست.

وی ادامه داد: به موجب اصل ۱۱۳ رئیس جمهور مسئولیت اجرای قانون اساسی را دارد و باید برای اجرای مسئولیت خودش که در فصل سوم آمده‌ است کاری کند. مصداق این عمل می‌تواند متفاوت باشد. مصداقی که آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب کرد ارائه، تدوین و اجرای منشور حقوق شهروندی بوده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: تمام دستگاه‌ها مکلف هستند برای تحقق این منشور جدیت کنند. در نامه رئیس جمهور تکالیف به دستگاه‌ها ارائه شده است.

وی با اشاره به انتظارات عمومی‌از دستگاه اجرایی گفت: وقایع روزهای اخیر توجه ما را جلب کرده است. معاونت حقوقی مصر شده مصوبه تجمع امن را در تعاملی با دیوان عدالت به انجام برساند.

جنیدی گفت: در این حوادث متوجه شدیم چه قدر بودن شرایط برای ایجاد اعتراضات مسالمت آمیز  و جلوگیری از ایجاد بخش خشونت آمیزش مهم است.

وی خطاب به مسئولیت کشوری گفت: دستگاه‌های متفاوت می‌توانند نظراتشان را درباره این موضوع برای بررسی ارائه کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x