Tuesday 25 February 2020 | سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
بازدید: 83

مصوبه ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات آتش‌نشانی هنوز اجرایی نشده است

عضو شورای شهر تهران گفت: علی رغم گذشت ۳ سال از تصویب مصوبه تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران، هنوز شاهد اجرایی شدن

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)مجید فراهانی در صد و هفتاد و چهارمین جلسه شورا با بیان اینکه اهمیت ایمنی در برابر حوادث و لزوم تامین تجهیزات روز آمد در خصوص آتش نشانی بر هیچ کس پوشیده نیست، اظهارکرد: تاسف آور است که علی رغم گذشت ۳ سال از تصویب این مصوبه « تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران » هنوز شاهد اجرایی شدن این مصوبه نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه اجرای مصوبات شورا از جمله تکالیف، لازم الاجرا برای تمام سطوح اجرایی در واحدهای اجرائی شهرداری تهران است،افزود: متاسفانه علی رغم تصویب هنوز شاهد عدم اجرای ماده ۲ این مصوبه شورا هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بر اساس تکلیف شورا ، شهرداری می بایست از ابتدای سال ۱۳۹۶ “بهای خدمات ایمنی” را محاسبه و از تمام واحدهای غیرمسکونی و ساختمان‌های مسکونی ۱۲ طبقه و بالاتر موجود وصول کند و صد درصد آن را در اختیار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قرار دهد.

فراهانی تاکید کرد: این بودجه باید در قالب بودجه سرمایه‌ای سازمان مذکور که همه ساله به تصویب شورای اسلامی شهر تهران می‌رسد، در جهت به روزرسانی تجهیزات و سایر اقدامات مقرر در این مصوبه هزینه شود.

وی با تاکید بر اینکه آتش نشانان ما از تجهیزات روز آمد و ایمن برخوردار نیستند، گفت: آنها امداد رسانی را با تکیه بر ایثارشان از زندگی من و شما در شهر حفاظت می کنند.

عضو کمیسیون نظارت شورای شهر ادامه داد: ریشه این موضوع را باید در عدم اجرای این مصوبه و تامین نشدن منابع مالی مورد نیاز که از این محل پیش بینی شده بود دانست.

فراهانی تاکید کرد: در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره « لزوم اجرای ماده ۲ مصوبه تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهای خدمات ایمنی » به شهرداری تهران تذکر می دهم و انتظار دارم شهرداری ضمن اجرای مصوبه در بودجه سال ۹۹  شهرداری، منابع ناشی از اخذ بهای خدمات ایمنی را در بودجه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی پیش بینی کند‌‌.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of