۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح شد؛

مشکلات اقتصادی دلیل اصلی افزایش سقط جنین!

یک متخصص زنان و زایمان گفت: بر این باورم که در این شرایط کرونایی، زنان باردار به خاطر فشار اقتصادی که کرونا روی زندگی خانواده ها گذاشته است به سقط جنین تمایل پیدا کرده‌اند.

صفیه عشوری مقدم متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت با اشاره به علت افزایش سقط جنین طی ماه های گذشته اظهار داشت: واقعیت این است که بیش از کرونا بحث فشار اقتصادی باعث شده سقط جنین در کشور زیاد شود.

وی با بیان اینکه آمارهای در خصوص سقط جنین وجود ندارد، گفت: آنچه که در خصوص سقط جنین در کشور بیان می کنم بر اساس تحقیقات نیست بلکه بر اساس یک برداشت اولیه در کشور است.

این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: ایده اولیه من حاکی از آن است که در این شرایط کرونایی، زنان باردار به خاطر فشار اقتصادی که کرونا روی زندگی خانواده ها گذاشته است تمایل به سقط جنین پیدا کرده‌اند.

عشوری مقدم اضافه کرد: زنان باردار از ترس بیماری جنین خود را سقط نمی کنند بلکه مهمترین دلیل این اقدام آنها، مشکلات اقتصادی و فقر در جامعه است.

وی تاکید کرد: بسیاری از خانواده ها بر این باورند که فرزند آوری در این شرایط اقتصادی درست نیست به همین دلیل نسبت به سقط جنین خود اقدام می کنند. درخواست سقط جنین در این شرایط بد اقتصادی از سوی خانواده ها بسیار وجود دارد.

خبرنگار: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments