۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مشکلات اقتصادی؛ مهمترین دلیل بروز آسیب های اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات اقتصادی یکی از مهمترین دلایل شکل گیری آسیب های اجتماعی است که باید با فرهنگسازی میزان این آسیب ها را کاهش داد.

حسین گودرزی، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که آیا جلسات شورای عالی اجتماعی کشور برگزار می شود یا نه، افزود: براساس آخرین گزارشی که در کمیسیون اجتماعی درباره فعالیت های شورای عالی اجتماعی قرائت شده می دانم که جلسات این شورا به صورت مرتب انجام و با سازمان های مختلف هم ارتباط دارند. از طرفی ناظر مجلس هم در این جلسه حضور دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که براساس خبری که پلیس اعلام کرده تعداد سرقت اولی ها بسیار افزایش یافته، از طرفی میزان اعتراضات کارگری رشد داشته است، چطور باید این وضعیت را بهبود بخشید، ادامه داد: اینکه آمار سرقت افزایش یاقته است تحت تاثیر متغیرهایی از جمله تحریم و مشکلات اقتصادی است و معمولا هم پلیس هم اینها را اعلام می کند و چیز جدیدی هم نیست و نوسان دارد ممکن است در مقطعی، فصول و مناطق مختلف کم و زیاد شود.

گودرزی اظهار کرد: این اتفاق با رویکرد باندهای مافیایی شکل می گیرد و در هر زمانی به سرقت خاصی روی می آورند. به عنوان مثال در مقطعی سرقت گوشی موبایل، لوازم منزل و کیف و … افزایش می یابد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با این حال مشکلات اقتصادی در افزایش سرقت ها و بسیاری از بزه های اجتماعی بی تاثیر نیست. طبیعتا کنترل آسیب های اجتماعی ورود نهادهای اجتماعی مختلف را می خواهد و گام اول نهاد خانواده، گام بعدی نهاد آموزش و دین است.

وی تاکید کرد: اگر از این مسیر شروع کنیم حجم زیادی از آسیب های را می توانیم از طریق فرهنگ کنترل کنیم اگر این نباشد یعنی اگر نهادهای اجتماعی فرهنگسازی نکنند فردی که دچار مشکل است با پیام های غلط ممکن به سمت بزه کشیده شود.

عضو کمیته آسیب های اجتماعی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای برای فرهنگسازی اجتماعی در مجلس مطرح شده است، گفت: در این کمیته آسیب های اجتماعی رصد و احصا می شوند. مقام معظم رهبری از چندسال پیش دستور کنترل آسیب های اجتماعی را دادند و در سطح سران و شورای عالی اجتماعی فعالیت هایی شکل گرفته است.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments