۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

مشهد میزبان سومین کنگره بین المللی پرستاری

سومین کنگره بین المللی پرستاری استراتژی های پیشگیری برای عفونت مرتبط با مراقبت از بیمار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دبیر علمی کنگره بین المللی پرستاری استراتژیهای پیشگیری برای عفونت مرتبط با مراقبت از بیمار اظهار کرد:  بیماری کرونا جان بسیاری از افراد را گرفته و در این برهه تبادل اطلاعات و تجربیات برای مهار این ویروس مهلک از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار است از همین رو برگزاری سومین کنگره بین المللی پرستاری استراتژیهای پیشگیری برای عفونت مرتبط با مراقبت از بیمار برگزارمی شود.

دکتر  امیر رضا صالح مقدم ، گفت: کنگره بین المللی پرستاری استراتژیهای پیشگیری برای عفونت مرتبط با مراقبت از بیمار به صورت الکترونیک و مجازی با همکاری مرکز کنترل عفونت بیمارستان های دانشگاهی ژنو که مرکز همکاری سازمان جهانی بهداشت است برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کنگره ۲۷ تا۲۹ آبان ماه سال جاری با حضور سخنرانان برجسته ای از داخل و خارج از کشور برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در این کنگره سعی شده تا تازه ترین اطلاعات در مورد ویروس کووید ۱۹ ، راههای پیشگیری و درمان آن و نیز سایر موارد مهم کنترل عفونت ومقاومت به آنتی بیوتیک ها را با همکاران خود به اشتراک بگذاریم.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تفاوت اساسی این دوره با دوره های قبل تفکیک برنامه آموزش مداوم پرستاری از پزشکی، همچنین برنامه ریزی ۴۵ برنامه پنل، وبینار، سخنرانی در محورهای مختلف با حضور اساتید برجسته داخلی و بین المللی خواهد بود، عنوان کرد: در همین راستا در نظر داریم اطلاع رسانی به سایر دانشگاه ها ، دانشکده ها در سطح کشور انجام شود تا فراخوان ارسال مقالات برای اساتید انجام شود.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments