Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
بازدید: 97

مشمولان غیرغایب ۳۳ روز مهلت دارند تا بدون وثیقه به عراق بروند

رئیس سازمان وظیفه عمومی‌ناجا با اشاره به بازه زمانی ۳۳ روزه مشمولان غیرغایب برای سفربه عراق گفت: افرادی که کارت پایان خدمتشان صادر نشده می‌توانند درصورت لزوم گواهی موقت بگیرند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار تقی مهری با اشاره به تمهیدات وظیفه عمومی‌برای خروج آسان‌تر مشمولان غیرغایب برای سفر به عراق اظهار کرد: همانگونه که قبلا هم اعلام شد تمامی‌مشمولان غیرغایب شامل دانشجویان، دانش آموزان و طلابی که قصد دارند در پیاده روی اربعین حسینی به عراق مشرف شوند می‌توانند با تمهیدات ویژه وظیفه عمومی‌نیروی انتظامی‌در این مراسم پرفیض حضور یابند.

وی افزود: در گذشته از این افراد برای رفت و برگشتشان خارج از کشور (حتی در بازه زمانی اربعین حسینی) وثیقه گرفته می‌شد ولی اکنون با تدبیری که نیروی انتظامی‌در نظر گرفته است افراد نامبرده می‌توانند در این ایام یعنی از ۷ مهرماه تا دهم آبان ۱۳۹۸ بدون نیاز به وثیقه از کشور خارج شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی‌ناجا خاطرنشان کرد: با این شرایط جدید دیگر نیازی به سپردن وثیقه نیست و افرادی که مشمول این موضوع می‌شوند می‌توانند از طریق اینترنت و یا حضور در سازمان وظیفه عمومی‌استان‌های مربوط به خدمتشان مجوز خروج را دریافت کنند.

سردار مهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف سربازانی که مدت زیادی از اتمام خدمتشان گذشته ولی هنوز کارت پایان خدمت بدستشان نرسیده است چه می‌شود، گفت: اگر بیش از دو هفته از پایان سربازی یک فرد گذشته باشد و تمامی‌مراحل اخذ مدارکش را هم انجام داده باشد باید بگویم که اقدامات لازم برای چاپ کارت پایان خدمت آن سرباز انجام شده است.

وی ادامه داد: ولی ممکن است در روند ارسال کارت از سوی پست مشکلی پیش آمده باشد و کارت به دست آن فرد نرسیده باشد لذا توصیه می‌کنم این افراد مجددا به مراکز وظیفه عمومی‌مراجعه کنند تا مشکلشان رسیدگی و ردیابی شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی‌ناجا در پایان خاطرنشان کرد: اگر کسی برای استخدام و یا مسائلی دیگر نیاز فوری به کارت پایان خدمت دارد ولی هنوز بعد از آن دو هفته ای که گفتم کارت پایان خدمتش به دستش نرسیده است می‌تواند به سازمان وظیفه عمومی‌مراجعه کند و موقتا یک گواهی بگیرد که بتواند ثابت کند پایان خدمت دارد و در واقع با آن گواهینامه کار خود را انجام دهد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of