۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

مشاور رئیس جمهور همواره دنبال ایجاد محدودیت‌ برای رسانه ملی است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی‌گفت: مشاور رئیس جمهور همواره دنبال ایجاد محدودیت برای رسانه ملی است و این فشارها بعضاً در بودجه و تخصیص اعتبار علیه رسانه ملی به‌کار گرفته شده است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به تلاش برای توقف برخی برنامه‌ها در رسانه ملی‌ با بیان اینکه رسانه‌ها به‌خصوص رسانه ملی برای تولید محتوا نباید از جایی دستور بگیرند، اظهار کرد: رسانه ابزاری برای رساندن صدای مردم به مسئولان و طرح مشکلات آنان است.

وی افزود: رسانه ملی همچنین وظیفه دارد خدمات دولت و مسئولان را به گوش مردم برساند و معتقدم در این زمینه اگر تبلیغاتی هم صورت گرفت، مشکلی ندارد. رسانه ملی نباید جاده یک‌طرفه باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: متأسفانه فشار بر صداوسیما از طریق بودجه در دولت‌های مختلف دیده شده و به‌خصوص در این دولت خودش را زیاد نشان می‌دهد. فشارهای مالی با استفاده از اهرم بودجه برای آنکه انتقادها و مشکلات مردم را در رسانه ملی مطرح نکنند.

امیرآبادی فراهانی اضافه کرد: متأسفانه یکی از مشاوران رئیس جمهور همواره دنبال این بوده که محدودیت‌هایی برای رسانه ملی ایجاد کند و این فشارها بعضاً در بحث بودجه و تخصیص اعتبار علیه رسانه ملی به‌کار گرفته شده است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تأکید کرد: نباید اجازه دهیم چنین وضعیتی در کشور به وجود بیاید، متأسفانه در بخش‌های دیگر حاکمیتی مانند قوه قضائیه و نیروهای مسلح هم می‌بینیم که دولت با ابزار بودجه اقدامات اینچنینی انجام می‌دهد، اما زورش بیشتر به رسانه ملی می‌رسد.

وی با بیان اینکه صداوسیما مأموریت و مسئولیت اجتماعی و ملی خود را انجام دهد و به این فشارها توجه نکند، اظهار کرد: رسانه ملی متعلق به همه سلیقه‌ها و جریان‌ها و در اصل متعلق به افکار انقلابی است. اینگونه رفتارها مورد پسند مردم نبوده و برای مجموعه دولت هم خوشایند نیست که برای برنامه‌های شبکه‌ای مانند افق که مردم به آن علاقمند هستند انسداد ایجاد کند و نگذارد حرف منتقدان به گوش ملت و دولت برسد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of