۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
عضو کمیسیون عمران مجلس:

مسکن ملی هم درگیر بورس بازی شده است!

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز متقاضیان مسکن در طرح مسکن ملی باید حداقل 200 میلیون تومان از مبلغ مسکن را در قالب 4 قسط تامین کنند که با توجه به وضعیت اقتصادی آنها انی امکان وجود ندارد.

احمد دنیامالی، نماینده مردم انزلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ با بیان اینکه طرح ملی مسکن قطعا دهک‌های پایین را در برنمی‌گیرد؛ افزود: دلیل آن هم این است که براساس برآورد هزینه‌ها، حدود ۲۰۰ میلیون تومان در قالب چند قسط ۴۰ میلیونی باید توسط خود متقاضیان پرداخت شود و ۱۶۰ میلیون تومان هم وام درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: یعنی ۵۰ الی ۶۰ درصد قیمت مسکن را در یک مدت معین، باید پرداخت و زیر بار وام سنگین هم بروند.

دنیامالی اضافه کرد: به هرشکلی که حساب کنید این طرح، دهک های متوسط به بالا را در برمی‌گیرد درحالی که مشکل و هدف ما دهک‌های پایین جامعه است. البته مکانیزم طرح ملی مسکن از این جهت که قرار شده افرادی که فرم «ج» آنها سبز است را خانه دار کند، طرح خوبی بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، تصریح کرد: به نظرم طرح ملی مسکن باید به نفع دهک های پایین جامعه تغییر کند. صندوق ملی مسکن هم در همین راستا تعریف شد.

وی اظهار کرد: به دنبال این هستیم که اقشار ضعیف در قالب اجاره ۹۹ ساله صاحبخانه شوند و علاوه بر آن جلوی بورس بازی را بگیریم. متاسفانه مسکن، محل سرمایه گذاری یک عده شده درحالیکه در بیشتر کشورهای دنیا، مسکن توسط شهرداری ها با قیمت مناسب، با فضای حداقلی و با کیفیت قابل قبول ساخته می شود و در اختیار مردمی که درآمد کافی برای خرید مسکن ندارند قرار می‌گیرد و ما هم می‌خواهیم چنین طرحی را اجرایی کنیم نه اینکه به سمت بورس بازی برویم.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments