۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷
سید حسن نصرالله:

مسلمانان توهین به پیامبرشان را تحمل نمی کنند/ غرب از پشتیبانی گروههای تکفیری دست بکشد

دبیرکل حزب الله لبنان گفت مسلمانان نمی‌توانند توهین به رسول اکرم(ص) را تحمل کنند.

«به گزارش  گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از العالم،سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان جمعه‌شب به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) درباره تحولات منطقه و جهان سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود، سالروز میلاد حضرت محمد (ص) پیامبر گرامی اسلام و امام صادق (ع) را به همه جهانیان تبریک و تهنیت گفت و اظهار داشت: قرآن، معجزه حضرت محمد()ص) کتابی که خداوند بر قلبش نازل کرد، تا روز قیامت زنده است.

وی افزود: باقی ماندن این کتاب مقدس به این شکل دقیق در حد خود و علیرغم انگیزه های مختلف برای تحریفش معجزه است.

دبیرکل حزب الله لبنان بزرگترین دستاورد پیامبر را دستاورد انسانی دانست و به تلاش پیامبر برای ایجاد تحول عمیق و بزرگ در شبه جزیره عربستان اشاره کرد.

وی تاکید کرد که مسلمانان نمی توانند هیچ گونه توهینی را به پیامبر نه تحمل کنند و نه بپذیرند.

نصرالله با محکوم کردن حادثه نیس فرانسه افزود: این موضوع نباید به حساب اسلام که کشتن بی گناهان را حرام می داند، نوشته شود. مقامات فرانسه نمی توانند مسلمانان را مسئول جنایت شهر نیس بدانند.

وی با طرح این سوال که اگر یک مسیحی چنین جنایتی مرتکب می شد آیا درست بود کسی بگوید مسیحیان جهان مسئول این جنایت هستند؟، اظهار داشت: اما متاسفانه مقامات فرانسه این کار را با اسلام و مسلمانان می‌کنند.

دبیرکل حزب الله گفت: آمریکا امروزه کشتارهایی در سراسر جهان انجام می دهد و به کشتار صدها هزار نفر در این جنگ ها اعتراف می کند اما آیا مسلمانان، مسیحیان را به خاطر مسیحی بودن رئیس جمهور این کشور، به این جنایتها متهم می کنند؟

وی افزود: احترام به اسلام به عنوان یک دین مستلزم عدم استفاده از تروریسم اسلامی و فاشیست اسلامی است.

نصرالله به حمایت آمریکا و اروپا از دیدگاه تکفیری اشاره کرد و گفت در قالب این دیدگاه، جنایت های وحشیانه ای در دنیا انجام می دهند.

وی تصریح کرد اگر مسلمانی به اسلام توهین کند دلیل نمی شود که دیگران حق توهین به اسلام را داشته باشند.

دبیرکل حزب الله با اشاره به حمایت و پشتیبانی کشورهای غربی از افکار تکفیری تروریستی افزود: غرب باید قبل از هر چیز درباره مسئولیت خود در قبال چنین گروه‌های تکفیری تحقیق کند.

وی با انتقاد از اظهارات اخیر مقامات فرانسوی درباره دین اسلام گفت: مقامات فرانسه به دلائلی پوچ،خود را وارد درگیری با اسلام و مسلمانان کردند.

نصرالله با بیان اینکه مقامات فرانسه به جای بررسی موضوع، با تایید این کاریکاتورها، وارد این جنگ شدند، افزود: آنها باید دلائل این بحران را بررسی کنند.

دبیرکل حزب الله همچنین گفت: شواهد زیادی درباره سرکوب آزادی بیان در مسائل کم حساسیت تر از توهین به پیامبر(ص) توسط مقامات فرانسه در اختیار داریم.

وی با اشاره به اینکه روژه گارودی،فیلسوف، بحث اکادمیکی درباره بهره برداری از هلوکاست مطرح کرد اما محکوم به حبس شد، افزود: امیدواریم در مفهوم آزادی بیان تجدید نظر شود به ویژه زمانی که کرامت ها لگد مال می شود.

نصرالله گفت: آزادی بیان در فرانسه و اروپا مطلق نیست بلکه به دلائل امنیتی و سیاسی، مشروط است. زمانی که اتفاقی در اسرائیل می افتد آزادی بیان در فرانسه به جنبش و جوش درمی آید. نمونه های زیادی هم وجود دارد.

وی خطاب به مقامات فرانسه گفت: هیچ مسلمانی در جهان، توهین به انبیا را نمی پذیرد.

دبیرکل حزب الله همچنین از مردم یمن که علیرغم محاصره و جنگ برای بزرگداشت سالروز ولادت پیامبر و دفاع از وی تجمع کردند، تقدیر کرد و گفت: باید تشکلی بزرگ در جهان عرب برای اعمال فشار جهت پایان دادن به جنگ ظالمانه علیه یمن تشکیل شود و این کمترین وظیفه است که می توان در قبال این ملت شجاع انجام داد.

وی به تحولات لبنان نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه با همکاری رئیس جمهور بتواند هر چه زودتر دولت جدید را تشکیل دهد.

نصرالله گفت حزب‌الله در این راستا همکاری خواهد کرد و تشکیل دولت جدید به نخست‌وزیری الحریری را تسهیل خواهد نمود.

دبیرکل حزب‌الله با ابراز نگرانی درباره افزایش شمار مبتلایان به کرونا گفت:سهل انگاری در مقابله با کرونا قدامی غیرانسانی و حرام است».

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments