۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

رافائل نادال نگران از برگزاری مسابقات تنیس اپن آمریکا و فرانسه

رافائل نادال و اندی موری درمورد برگزاری مسابقات تنیس اپن آمریکا و فرانسه در بحران کووید 19 نگران هستند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت به نقل از استاد الدوحه مسابقات تنیس در جهان از اواسط ماه مارس در تا اوایل ماه آگوست به حالت تعلیق در آمد  برنمی گردد.

مسابقات تنیس اپن آمریکا از ۳۱ آگوست تا ۱۳ سپتامبر در شهر نیوروک با یک برنامه ریزی دقیق بر روی خاک رس به مدت دو هفته برگزار میشود.

دایی نادان و مربی سابق او به شبکه ESPN گفت: “من با رافا صحبت کرده ام و او تردید دارد که کدام مسابقات را بازی کند” .این برنامه عجیب است ، به خصوص برای بازیکنان کهنه کار ، که نمی توانند چندین هفته پشت سر هم با هم رقابت کنند. وی گفت من فکر می کنم کاری که فدراسیون جهانی تنیس انجام داده کمی زشت است. این تصمیم کاملاً مقابل بازیکنانی مثل رافا و نواک جوکوویچ است.

در همین حال اندی موری ترس خود را از ایمنی بازیکن در تغییر سریع سطح بزی ها ابراز کرد.وی اظهار داشت که تجدید نظر در مورد رتبه بندی ممکن است راه حلی درست باشد.

موری گفت:وقتی بازیکنان مدت زمان طولانی رقابت نکردند  و در مرحله نیمه‌نهایی یا فینال در نیویورک حتی در رده‌های چهارمنی بازی  انجام داده اند و بعد از آنکه روز سه شنبه در مادرید در ارتفاعات در زمین خاک رس بازی کنند برای بازیکنان اصلا خوب نیست.هیچ یک از بازیکنان برتر یک هفته قبل از یک اسلم رقابت نکردند. اگر شما می توانید امتیاز را به عنوان آنها را نگه دارید ، می تواند کمی در رتبه بندی کمک کند.

موری اضافه کرد: “ممکن است ارزش بالقوه این را داشته باشد که فعلاً به دنبال یک رتبه دو ساله باشیم تا بچه هایی که پارسال خوب کار کردند و قادر به دفاع صحیح از امتیازات خود نیستند مجازات نشوند.هر هفته مسابقات بزرگ برگزار می شود و این برای بازیکنانی که به طور مداوم برنده می شوند بسیار سخت است که بتوانند در آن مسابقات بازی خوبی داشته باشند . من فقط فکر می کنم که باید در رده بندی کمی دقت کنیم.

موری با بازگشت از مصدومیت  در نیمه نهایی مسابقات نمایشگاه  نبرد بریتانیا  در روهامپتون روز شنبه با نتیجه ۱-۶ ، ۶-۳ ، ۱۰-۸ به حریفش واگزار کرد.این چهارمین مسابقه موری در پنج روز در اولین رویداد خود از نوامبر گذشته پس از کنار گذاشتن به دلیل مصدومیت در ناحیه لگن بود.

سال گذشته موری نیز به عمل جراحی لگن احتیاج داشت ، اما این بازیکن ۳۳ ساله اطمینان دارد که به بهترین حالت ممکن بازگشته است. وی گفت “من فقط به تمرین و آماده سازی زمان بیشتری نیاز دارم و به نقطه اوج خود خواهم رسید”

مترجم: بابک جهانی

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of