۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
معاون شهرداری مزارشریف در حاشیه نمایشگاه خدمات شهری کابل:

مزارشریف به دنبال تجارب تهران در زمینه مدیریت پسماند است

معاون شهرداری شهر مزارشریف بر تمایل مدیریت شهری مزارشریف به استفاده از تجارب و تجهیزات تهران در زمینه مدیریت پسماند تأکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ نعیمی معاون شهرداری شهر مزارشریف که پس از کابل، هرات و قندهار چهارمین شهر بزرگ کشور افغانستان به شمار می‌رود، ضمن حضور در غرفه شهرداری تهران که به دعوت شهرداری کابل در نخستین نمایشگاه اختصاصی-تخصصی نمایشگاه خدمات شهری، حمل‌ونقل و ماشین‌آلات وابسته ایران در افغانستان شرکت کرده است، گفت: مایه خوشحالیست که این نمایشگاه در راستای تقویت روابط دو کشور دوست و برادر، افغانستان و ایران برگزار شده، چرا که علاوه بر تقویت روابط، به پیشرفت هرچه‌بیشتر نیز می‌انجامد و نتایج بسیار مثبتی خواهد داشت.

او با تأکید بر این‌که دو کشور می‌توانند از تجارب یک‌دیگر در حوزه‌های مختلف استفاده کنند، اظهار داشت: مخصوصا افغانستان بدون تردید می‌تواند از تجارب ویژه تهران در زمینه‌های مختلف خدمات شهری بهره‌مند شود.

نعیمی در ادامه گفت «شخصا از تمام غرفه‌ها بازدید کرده‌ام و این رخداد به گسترش ارتباطات حرفه‌ای کمک شایانی خواهد کرد» و افزود: یکی از ویژگی‌های شاخص این نمایشگاه نیز زنده بودن آن است، به‌طوری‌که با وجود تخصصی بودن اما از بازدیدکنندگان بسیاری میزبانی می‌کند.

معاون شهرداری مزارشریف که شهری با نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر جمعیت است، بر اهمیت موضوع مدیریت پسماند در مدیریت شهری تأکید کرد و گفت: درمورد این حوزه مهم با مشاور سازمان مدیریت پسماند پایتخت ایران تبادل نظرهای بسیاری داشتم و از سوی دیگر اطلاع دارم که تهران در زمینه فرآوری و پروسس زباله و پسماند از تجربه، تکنیک و تجهیزات فوق‌العا‌ده و پیشرفته‌ای برخوردار است.

نعیمی خاطرنشان کرد: متأسفانه مزارشریف فقط در زمینه جمع‌آوری و انتقال زباله به محل دپو فعالیت دارد و ما تمایل بسیار داریم تا برای دریافت تجربه، دانش فنی و تجهیزات پروسس و مدیریت پیشرفته پسماند از شهر تهران کمک بگیریم.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments