۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶

مرگ ۲۴۰ راننده تاکسی بر اثر کرونا و بلاتکلیفی در تامین واکسن

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: قرار بود که بخش خصوصی هم در تأمین واکسن کمک کند، اما به دلیل مشکلاتی که وجود دارد فعلا نمی‌توانند بخش خصوصی این کار را انجام دهند و ما هم فعلا طرح خرید واکسن توسط شهرداری را از دستورکار خارج کردیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، چندی پیش اعضای شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد خرید واکسن توسط شهرداری تهران را دادند و معتقد بودند که شهرداری با خرید واکسن می توانند به گروه های هدف خود در شهرداری که در معرض آسیب بیشتری در برابر کرونا هستند کمک کند.

بحث های زیادی مطرح شد و در نهایت هم مدیران شهری اعلام کردند که باید شورا در این باره مصوبه بدهد تا آنها بتوانند این کار را به صورت قانونی ادامه دهند اما به یک باره  لایحه از دستور کار شورای شهر خارج شد.

از سوی دیگر دولت برای برخی گروه ها در شهرداری از جمله کارکنان بهشت زهرا، پاکبان ها واکسن در نظر گرفته است که در برخی مناطق شهرداری که قرار بود این واکسن قسمت پاکبان ها شود به مدیران شهری رسید و تخلفاتی صورت گرفت.

ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران درباره نخریدن واکسن از سوی شهرداری گفت: قرار بود هزینه های خرید واکسن از محل بودجه رفاهی کارکنان و بودجه بیماری ها واگیردار باشد و خرید واکسن در وزارت بهداشت انجام می‌شود، اما دولت خواست که شرکت‌های خصوصی هم در بخش خرید کمک کنند. ما هم فکر کردیم برای کمک به دولت و همچنین با توجه به اینکه نیروهای خدماتی زیادی در شهرداری در اولویت تزریق واکسن هستند، ما این واکسن را خریداری کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد نیازمند در اولویت بالای تزریق واکسن قرار دارند، در نتیجه ما طرحی را آماده کردیم که امکان خرید واکسن فراهم شود و قرار بود که هزینه‌های آن هم از محل بودجه رفاهی خود کارکنان شهرداری و بودجه بیماری‌های واگیردار که در ردیف‌های بودجه شهرداری برای گروه‌های پرخطر بود، تأمین شود که توضیح می دهم چرا این موضوع از دستور خارج شد.

خداکرمی در واکنش به اینکه از زمان شیوع کرونا در تهران ۲۴۰ راننده تاکسی جان خود را از دست داده‌اند، اما هنوز رانندگان تاکسی و همچنین رانندگان اتوبوس در اولویت دریافت واکسن نیستند، توضیح داد: باید رانندگان اتوبوس، تاکسی و همچنین پرسنل دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری که با مردم در ارتباط بیشتری هستند، در اولویت دریافت واکسن قرار گیرند. قرار بود که بخش خصوصی هم در تأمین واکسن کمک کند، اما به دلیل مشکلاتی که وجود دارد فعلا نمی‌توانند بخش خصوصی این کار را انجام دهند و ما هم فعلا طرح خرید واکسن توسط شهرداری را از دستورکار خارج کردیم، اما اگر امکانات دوباره فراهم شود و تأییدیه‌های لازم داده شود، به فوریت این طرح به صحن شورا آمده و بحث و بررسی در باره آن انجام می‌شود.

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x