۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

مردی در ۲۰ سالگی در اثر بیماری طاعون در نیو مکزیک درگذشت!

وزارت بهداشت نیومکزیکو روز جمعه اعلام کرد که مردی در 20 سالگی بر اثر طاعون سپتیسم درگذشت. این اولین تلفات انسانیِ طاعون در ایالات متحده از سال 2015 است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Insider، وزارت بهداشت نیومکزیکو روز جمعه اعلام کرد که مردی در ۲۰ سالگی بر اثر طاعون سپتیسم درگذشت.

این اولین تلفات انسانیِ طاعون در ایالات متحده از سال ۲۰۱۵ است.

این اداره گفت که این بیماری از حیات وحش، یعنی جوندگان منشأ می‌گیرد و اغلب توسط کک‌ها در انسان پخش می‌شود.

وزارت بهداشت ایالتی جمعه اعلام کرد: یک مرد در نیو مکزیک در ۲۰ سالگی در اولین مورد بیماری در ایالت از سال ۲۰۱۵ در اثر طاعون سپتی سمی درگذشت.

این اداره گفت که این مرد در ایالت ریو Arriba ایالت مستقر بود و پس از بستری شدن در بیمارستان درگذشت.

این اداره در بیانیه‌ای درباره این تلفات جانی از طاعون گفت: تحقیقات زیست محیطی در خانه شخص انجام می‌شود تا به دنبال خطر مداوم برای اعضای خانواده، همسایگان و دیگران افراد جامعه باشد.

به گفته این بخش، فوت این مرد اولین مرگ ناشی از طاعون در نیومکزیکو از سال ۲۰۱۵ بوده است.

آیا طاعون را باید دوباره یک خطر بالقوه بشماریم؟

سال گذشته، این کشور تنها یک مورد از این بیماری را در یک مرد ۷۲ ساله ثبت کرد.

طاعون توسط باکتری yersinia pestis ایجاد می‌شود و معمولاً با حیواناتی مانند جوندگان سرچشمه می‌گیرد. به گفته این بخش، جوش‌ها پیوند مشترکی برای ابتلا به عفونت در انسان است.

 طاعون

این بخش می‌گوید علائم شایع طاعون در انسان شامل شروع ناگهانی تب، لرز، سردرد و ضعف است که اغلب با تورم دردناک غدد لنفاوی در ناحیه کشاله ران، زیر بغل یا گردن ایجاد می‌شود.

به گفته این بخش، با تشخیص فوری و درمان آنتی بیوتیکی، میزان تلفات در افراد و حیوانات اهلی بسیار کاهش می‌یابد.

برای جلوگیری از طاعون، این وزارتخانه به انسان‌ها توصیه می‌کند که از تماس با حیوانات وحشی خود و حیوانات خانگی خود محافظت کنند.

Business Insider، پیش از این گزارش کرده بود که باکتری‌های ایجاد کننده این بیماری می‌تواند منجر به طاعون سپتی سمیک شود که به تنهایی ظاهر می‌شود یا به طاعون کبدی تبدیل می‌شود.

عفونت‌ها به دلیل زیاد بودن جمعیت جوندگان وحشی تا حدودی در غرب آمریکا پایدار هستند.

طبق اطلاعات CDC، ایالات متحده فقط سالانه هفت مورد از بیماری طاعون انسانی را گزارش می‌کند.

کتی کانکل، دبیر وزارت بهداشت در بیانیه‌ای به ساکنان ایالت هشدار داد که فعالیت این بیماری در نیومکزیک معمولاً در ماه‌های تابستان بیش‌ترین میزان را دارد، بنابراین در حال حاضر به ویژه احتیاط لازم نیاز است که از جوندگان جلوگیری کنید تا شما را در معرض طاعون قرار ندهند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of