۰۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
معاون بهداشت وزارت بهداشت :

مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، تصریح کرد: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا و همراهی با مدافعان سلامت ستودنی است.

به گزارش  گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلات به نقل از وبدا، دکتر علیرضا رئیسی در جلسه استانی ستاد کرونا در بوشهر گفت: زمانی که حضور مردم در محافل و اجتماعات بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر می‌شود بیماری کرونا افزایش می‌یابد که این موضوع نشان از ارتباط مستقیم افزایش میزان بیماری با جدی نگرفتن هشدارهای بهداشتی دارد.

دکتر علیرضا رئیسی با تقدیر از متولیان حوزه سلامت استان بوشهر افزود: هرچند وضعیت کرونایی استان بوشهر در حال حاضر تا شرایط عادی فاصله دارد اما این استان در مقایسه با دیگر استان‌ها در زمان شیوع کرونا وضعیت مطلوب‌تری دارد.

وی بابیان اینکه استان بوشهر در سه ماه نخست شیوع بیماری کرونا در وضعیت سفید قرار داشت، گفت: شروع نقطه اوج این بیماری در استان بوشهر از اواسط خردادماه آغاز شد اما باهمت مدافعان سلامت، همراهی مردم و مسئولان استان امید می‌رود این وضعیت بهبود یابد.

دکتر رئیسی با اشاره به حضور تیم تخصصی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در استان بوشهر برای بازدید از تمامی بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های این استان، ادامه داد: وضعیت بیماران بستری در بخش‌های ویژه در کل کشور ازجمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه و پایش ستاد ملی کرونا قرار دارد و خوشبختانه استان بوشهر در این زمینه آمار مطلوبی دارد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه تصریح کرد: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا و همراهی با مدافعان سلامت ستودنی است.

دکتر علیرضا رئیسی خاطرنشان ساخت: از ابتدای شیوع کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نماز جمعه‌ها مورد توجه قرار گرفت و برای برگزاری ایام عزاداری سالار دشت کربلا نیز هیئت‌های مذهبی همراهی خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که جای قدردانی دارد.

وی عنوان داشت: با همراهی مردم در هفته‌های آینده روند ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها اندکی کاهش خواهد یافت اما نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم که ممکن است این روند را تحت تأثیر قرار دهد.

دکتر رئیسی بابیان اینکه نگرانی‌هایی در رابطه با افزایش سفرها وجود دارد خاطرنشان کرد: با بررسی انجام‌شده مسافرت‌ها به شمال افزایش‌یافته و روز گذشته جاده شمال پرترافیک بود، این در حالی است که مازندران یکی از کانون‌های آلوده در انتشار کرونا است که پس از برگشت مسافران به تهران مرکز پخش ویروس به سراسر کشور می‌شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود در ستاد کرونای استان بوشهر با تقدیر از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و صداوسیما گفت: استان بوشهر برای مقابله با کرونا نیازمند برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای همراهی همه بیمارستان‌های غیر تابع دانشگاه علوم پزشکی است و همکاری بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، نظامی، نفت و غیردولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا ضروری است.

دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: افزایش تهویه مطلوب در مراکز درمانی، افزایش کیت‌های آزمایشگاهی و توسعه بخش اورژانس و سی تی اسکن بیمارستان گنجی برازجان ازجمله مواردی است که سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمانی و آموزش پزشکی کشور به‌اتفاق هیأتی از مدیران معاونت بهداشت و به ‌منظور بررسی روند مقابله با ویروس کرونا از استان بوشهر بازدید کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments