۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

مردم از مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی و بیمارستان ها خودداری کنند!

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز خواستار پرهیز از مراجعه غیرضروری مردم استان به مراکز درمانی و بیمارستان ها شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «اورنگ ایلامی» با اشاره به اینکه با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان، تعداد مراجعان به مطب ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها نیز افزایش پیدا کرده است، گفت: با توجه به اینکه در مراکز درمانی و بیمارستان ها، احتمال ابتلا به ویروس کرونا بسیار زیاد است، افراد از مراجعه غیرضروری به مطب ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی به شدت پرهیز کنند.

او با تاکید بر اینکه برای عبور از وضعیت قرمز و کنترل اوضاع بحران کرونا در استان باید میزان ترددها را به کمترین میزان ممکن برسانیم، افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا اطلاع بعدی انجام اعمال جراحی غیراورژانسی با هدف ارتقای سلامت شهروندان، بیماران و کادر درمانی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و بیماری های تنفسی، لغو شده است.

دکتر ایلامی با اشاره به شلوغی مطب ها و کلینیک ‌های زیبایی در سطح استان عنوان کرد: در این شرایط از مردم انتظار داریم تا خدمات مربوط به اعمال زیبایی و موارد غیرضروری را به زمان دیگری موکول کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه خاطرنشان کرد: شهروندانی که دارای علایمی شبیه به سرماخوردگی همراه با تب زیاد، تنگی نفس و مشکلات گوارشی غیرمعمول هستند، با رعایت نکات بهداشتی به پزشک خانواده یا مراکز منتخب ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کرده و در غیر این صورت، از مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی و بیمارستان ها خودداری کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x