۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

مردم از خدمات مراکز تخصصی طب سنتی ویژه کرونا راضی هستند

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایرنا، گفت: مردم از خدمات مراکز تخصصی طب سنتی ویژه کرونا راضی هستند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا  دکتر «نفیسه حسینی یکتا»، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت،  افزود: طب سنتی ایرانی می‌تواند در پیشگیری و کمک به درمان کرونا نقش مهمی ایفا کند و مسیر بررسی داروهای گیاهی که کار تحقیقاتی روی آنها پایان یافته، در سازمان غذا و دارو هموار است.
وی تاکید کرد: مردم برای مصرف داروهای گیاهی و گیاهان دارویی برای درمان کرونا حتما اطلاعات را از منابع و افراد معتبر و مورد تایید در این حوزه دریافت کنند.
حسینی یکتا با اشاره به وجود ۱۷ داروی گیاهی با مجوز سازمان غذا و دارو به‌عنوان داروهای کمک به درمان کرونا، افزود: نتایج تحقیقات و آزمایش‌های بالینی روی این داروها نشان‌دهنده اثرات مثبت در کاهش طول مدت درمان بیماران کرونایی است که برخی آنها در حال بررسی در کمیته علمی ستاد کرونا برای ورود به پروتکل درمانی هستند.
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم نباید در مصرف برخی ترکیبات و دمنوش‌های گیاهی در این شرایط افراط کنند، تاکید کرد: استفاده از ترکیبات گیاهی همان‌طور که می‌تواند کمک‌کننده باشد، در صورت زیاده‌روی در مصرف می‌تواند عوارضی را ایجاد کرده و یا با دیگر داروهای مصرفی تداخل داشته باشد و مشورت‌گرفتن از متخصصان این حوزه ضروری است.
حسینی یکتا با اشاره به فعال بودن سه مرکز تخصصی طب سنتی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی در کشور گفت: یکی از این مراکز در تهران زیر نظر دانشکده طب ایرانی شهید بهشتی، دومی در کلینیک تخصصی بیمارستان ضیایی اردکان یزد زیر نظر دانشکده طب ایرانی اردکان و دیگری در خراسان رضوی زیر نظر دانشکده طب ایرانی و مکمل مشهد فعال است که علاوه‌بر ارائه خدمات حضوری، به مردم تلفنی هم مشاوره می‌دهند و رضایتمندی مراجعان را در پی داشته که به‌زودی شاهد افتتاح چند مرکز دیگر خواهیم بود.
وی افزود: ارائه خدمات مشاوره به بیماران کرونایی و خدمات درمانی با رویکرد طب سنتی ایرانی به بیماران سر پایی نیز در سلامتکده‌های دانشگاهی ارائه می‌شود و مردم می‌توانند از هر یک از این مراکز و پزشکان فعال آنها مشورت‌های لازم را بگیرند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments