۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱

مردم، بازنده دعوای پزشکان و بیمه‌ها

هر سال وقتی برگه‌های تقویم به ماه‌های پایانی پاییز می‌رسد، زمزمه‌های افزایش تعرفه خدمات پزشکان نیز شنیده می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت (طبنا)، امسال هم مانند سال‌های گذشته جلسات تعرفه‌گذاری خدمات‌پزشکی متشکل از نمایندگان وزارت‌بهداشت و درمان، شورای‌عالی بیمه و سازمان نظام‌پزشکی شروع شد و در جلسه‌اول شورای‌عالی بیمه با درصد پیشنهادی سازمان نظام‌پزشکی یعنی ۶۰درصد مخالفت کرد.

افزایش ۶۰ درصدی تعرفه‌های خدمات‌پزشکی در بودجه ‌۱۴۰۱ در حالی پیشنهاد شد که حقوق یک کارگر فقط ۳میلیون تومان است و در خوشبینانه‌ترین حالت، حقوق او سال آینده حدود ۳۰‌درصد افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت در روزگاری که بیمه‌ها نیز برای شهروندان کم می‌گذارند پرداخت حق ویزیت حدود ۱۲۰هزار تومانی می‌تواند عدد زیادی برای بسیاری از شهروندان باشد.

با این وجود محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان پزشکی کشور این عدد را منطقی می‌داند و معتقد است که هزینه‌های درمان را نه مردم که بیمه‌ها باید پرداخت کنند. هرچند که این سخن همیشه روسای پیشین نظام‌پزشکی هم بوده اما در سال‌های گذشته این مردم بودند که هزینه‌های درمان را پرداخت کردند و در مقابل هم برخی از پزشکان در مطب‌ها کیفیت خدمات را پایین آوردند، به زمان استاندارد ویزیت بی‌توجه بودند و برخلاف قانون در مطب‌ها عمل‌های جراحی انجام دادند. رئیس‌زاده اما می‌گوید تا زمانی که هزینه تعرفه‌گذاری پزشکان واقعی نشود این مشکلات حل نخواهد شد و تخلف پزشکان ادامه خواهد داشت.
منبع : ایسنا

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
الهه رهنما
الهه رهنما
۳ آذر, ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶

متاسفانه همیشه مردم با اینکه هزینه های گزافی جهت خدمات بیمه می پردازند اما سهم آنان از این خدمات بسیار اندک است.