Sunday 23 February 2020 | یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
بازدید: 31

مراحل احداث ساختمان جدید پلاسکو پیشرفتی ندارد

عضو شورای شهر تهران گفت: مراحل احداث ساختمان جدید پلاسکو پیشرفتی ندارد و صرفا در طبقات تحتانی اقدامات مقاوم سازی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) محمد سالاری در صد و نود و یکمین جلسه شورا به حادثه پلاسکو اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از گذشت ۳ سال از چنین حادثه ای هنوز ساختمانی مبتنی بر تمام استانداردهای ایمنی، شهرسازی و معماری بجای پلاسکو ساخته نشده است.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۱۲ علی رغم اینکه هنوز نقشه‌های کامل مربوط به این ساختمان از سوی مالک پروژه ارایه نشده است، افزود: با این وجود برای فرآیند گودبرداری و مقاوم سازی جداره‌های گود و حتی ایجاد بخشی از اسکلت آن نیز از سوی شهرداری اجازه داده شده است.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این ساختمان نباید بیش از این بدون مجوز ساخته شود، گفت: ساختمانی که قرار بود همه اصول شهرسازی و معماری و قانون در آن رعایت شود تاکنون بدون پروانه پیشرفت داشته است.

سالاری با تاکید بر اینکه هنوز اطلاعات لازم به حقوق مکتسبه این ملک از سوی مالک پروژه به شهرداری تهران ارایه نشده است، تصریح کرد: کمیسیون شهرسازی و معماری جلساتی را در این خصوص برگزار کرده به همین دلیل امیدواریم شاهد انجام تعهدات بنیاد مستضعفان باشیم.

وی به اظهارات مالک پلاسکو مبنی بر عدم پرداخت عوارض به شهرداری اشاره کرد و گفت: پرداخت عوارض جزو تعهدات مالک پروژه است و اگر قانون اجازه دهد، شورای شهر در این خصوص تخفیفاتی ارایه خواهد داد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در پرونده مشابه، شورای شهر نیز امکان بخشودگی عوارض را ندارد مگر اینکه راهکار قانونی دیگری ارایه شود.

سالاری با بیان اینکه مراحل احداث ساختمان جدید پلاسکو پیشرفتی ندارد، تاکید کرد: صرفا در طبقات تحتانی اقدامات مقاوم سازی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران برای صدور پروانه نیاز به اطلاعات کامل دارد، افزود: در آخرین جلسه مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری، شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان قرار شد، اطلاعات ارایه شود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: امیدوارم با پیگیری موضوعات مربوط به پلاسکو تا شاهد سرعت در احداث این ساختمان باشیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of