۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

مراجع علمی ابعاد حادثه دختر آبی را بررسی کنند

عضو شورای شهر تهران گفت: مراجع علمی باید واقعه و بازتاب‌های وسیع حادثه دختر آبی را بررسی کنند تا افکار عمومی بتوانند بهتر ابعاد حادثه را بررسی و از اتفاقات زمینه‌ساز پیشگیری کنند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد مسجدجامعی در صد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر با اشاره به مرگ “سحر خدایاری” به لزوم توجه به حقوق شهروندی اشاره کرد و اظهار داشت: پرپر شدن دختر آبی همه را دچار غم و اندوه کرد و این بازتاب اندوهناک نشان‌دهنده حساسیت شهروندان است.

وی با بیان این‌که زنان و مردان این سرزمین در اتفاقات مهم معاصر نقش‌آفرین بوده و دوش به دوش یکدیگر به آبادی این سرزمین و رشد فضائل اخلاقی کمک کردند، افزود: به هرحال توجه به مباحث حقوق شهروندی که اسناد آن در نظام قضایی نیز تدوین و تصویب شده می‌تواند از پیشگیری این قبیل مسائل و نظارت به حقوق شهروندی کمک کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در طول این ایام رسانه‌های رسمی گزارشات پراکنده و بعضا ضد و نقیضی در این خصوص ارائه کردند که ابهام‌زا بود، گفت: باید گزارشی از ابعاد این حادثه در مراحل مختلف ارائه شود.

مسجدجامعی یادآور شد: مراجع علمی باید این واقعه و بازتاب‌های وسیع آن را بررسی کنند تا افکار عمومی بتوانند بهتر ابعاد حادثه را بررسی و از اتفاقات زمینه‌ساز پیشگیری کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of