Thursday 9 April 2020 | پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
بازدید: 296

مراجعه به دندانپزشک در زمان شیوع ویروس کرونا

بررسی مرتب دندان‌ها برای سلامتی‌مان مهم است. اما بنا به توصیه انجمن دندانپزشکان آمریکا، در دوران شیوع کرونا باید رفتن به مطب دندانپزشک را به تعویق انداخت.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال‌اکسپرس، مراقبت دایمی از دندان‌ها، نه تنها سلامت دندان‌ها را حفظ می‌کند، بلکه موجب سلامت کلی بدن هم می‌شود. بنابراین مردم باید به‌طور مرتب به دندانپزشکی رفته و معاینه‌های مربوط به آن را انجام دهند.

اما بیشتر مردم می‌خواهند بدانند، در این روزها که ویروس کرونای جدید شیوع پیدا کرده است چه کار باید بکنند.

متخصصان انجمن دندانپزشکان آمریکا توصیه می‌کنند، افراد در حال حاضر که ویروس کرونا شیوع بالایی دارد، معاینه‌های معمول دندان را به زمانی دیگر موکول کنند و فقط در شرایط اضطراری به مطب‌های دندانپزشکی بروند.

این متخصصان فقط موارد زیر را برای مراجعه به دندانپزشک اضطراری می‌دانند و توصیه می‌کنند، در غیر اینصورت ملاقات دندانپزشک را به وقت دیگری موکول کنید:

  • درد شدید دندان (۵، در مقیاس ۱ تا ۱۰) که بیش از ۲۴ ساعت دوام داشته باشد.
  • تورم لثه یا صورت که حداقل ۳ تا ۷ روز باقی بماند.
  • خونریزی بی‌وقفه، پس از کشیدن دندان یا جراحی لثه
  • عفونت دندان
  • صدمه به دندان (مثل شکستن دندان که موجب درد شود)

موارد دیگر مانند ارتودنسی یا  کاشت دندان و کارهای زیبایی دندان را باید به تعویق انداخت.

آنچه که در اینجا مهم است، حضور کمتر افراد در مراکزی است که احتمال ویروس کرونا در آنجا بیشتر است. قطرات مربوط به مخاط دهان و گلو در دندانپزشکی‌ها بالاست و خطر ابتلا به ویروس کرونا افزایش می‌یابد. در بررسی محققان مشخص شده که ویروس کرونا می‌تواند تا ۳ ساعت در هوا زنده بماند. این مساله حتی برای خود دندانپزشکان هم خطرآفرین است.

به گزارش طبنا، این متخصصان می‌گویند، اکنون مردم جوامعی که گرفتار ویروس کرونا شده‌اند باید نهایت تلاش خود را کنند تا از شدت گسترش این ویروس کاسته شود. آنها باید تا جایی‌که می‌توانند از مراکز درمانی، از جمله، دندانپزشکی‌ها دور بمانند.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of