۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مذاکره بدون پیش شرط سیاست شکست خورده اتاق فکر کاخ سفید است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انجام مذاکره، اعمال تحریم‌های جدید مالی و بانکی، قرار دادن نام‌های ایرانی در لیست‌های تروریستی و ... بخشی از سیاست‌های شکست خورده اتاق فکر کاخ سفید است.

به گزارش کروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدابراهیم رضایی با اشاره به بیانات صبح امروز رهبر انقلاب مبنی بر اینکه هدف طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، ترفندی برای تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران است، گفت: مقامات آمریکایی هیچ خاطره خوبی از خودشان به جای نگذاشته اند که اکنون درصدد مذاکره مجدد باشند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی‌در این خصوص، اظهار کرد: سیاست تابستان داغ، اعمال تحریم‌های جدید مالی و بانکی، قرار دادن نام‌های ایرانی در لیست‌های تروریستی و … بخشی از سیاست‌های شکست خورده اتاق فکر کاخ سفید است.

وی با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی طی چند مدت گذشته به کشورهای منطقه سفر کردند تا از این طریق فشار بیشتری وارد کنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که هیچکدام از این کشورها جزء برخی از کشورهای کوچک سرسپرده با آنها همراهی نکردند که بیانگر این اقدام ایالات متحده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد آمریکایی‌ها در ایجاد ائتلاف دریایی برای به اصطلاح حفاظت از آبراهه‌های خلیج فارس نیز با شکست مواجه شده و حتی اروپایی‌ها نیز با آنها همراهی نکردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: بنابراین می‌توان اذعان کرد اکنون ترامپ و همپیمانانش بر طبل مذاکره می‌کوبند تا از این طریق خودشان را اهل دیپلماسی نشان دهند و در مقابل ایران را مقصر اصلی عدم حضور در میز مذاکره معرفی کنند که آن هم با خروج از برجام شکست خورده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments