۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسد

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه با بیان اینکه مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسد، گفت: امروز باید تجار ما به مذاکره بروند، باید مذاکرات و رفت و آمدهای امنیتی فرهنگی و اقتصادی آغاز شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی‌ در خصوص آغاز اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی‌ایران، اظهارداشت: استراتژی ایران در مقابله با استکبار باید مبتنی بر تولید قدرت و گفتگو با جهان با استفاده از قدرت باشد. تولید قدرت ابعاد مختلف علمی، سرمایه اجتماعی، امنیت پایدار و پژوهشی دارد این قدرت به دشمنان نشان می‌دهد که باید از چه زاویه ای با جمهوری اسلامی‌وارد مذاکره شوند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: مذاکره در یک موضوع به معنای پذیرش اثر فشارهای دشمنان بر کشور در آن موضوع است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: مذاکره در موضوع تحریم‌های اقتصادی به این معناست که جمهوری اسلامی‌پذیرفته است که تحریم‌ها به مردم فشار آورده و به دشمنان پیام می‌دهیم که ممکن است ایران در این مسئله مسیری را طی کند که در نهایت به شما باج بدهد.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: آقای ظریف بارها اعلام کردند که آمریکا به تحریم معتاد شده است سوال اینجاست که چرا آمریکا به حمله نظامی‌یا اقدامات ضد امنیتی معتاد نشده است ؟

وی ادامه داد: وقتی تحریم‌ها جدی شد دولت‌هایی روی کار آمدند که حاضر به گفتگو با آمریکا شدند این در حالی است که سال‌ها در کشور ما مهمترین شعار و نفی مذاکره مستقیم با آمریکا بود. زمانی که معاون رئیس جمهور وقت، آقای مهاجرانی موضوع مذاکره مستقیم با آمریکا را مطرح کرد همه گروه‌های سیاسی انتقاد کردند زیرا گفتگو با آمریکا منفور بود و ملت ایران آمریکا را دشمن بالفعل جمهوری اسلامی‌می‌دانستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: اما امروز بدون کاهش دشمنی‌های آمریکا علیه ایران، مذاکره با آمریکا به ثمر نشست زیرا دولت‌ها با فضا سازی رسانه ای اعلام کردند در قالب مذاکره با آمریکا می‌توانیم مشکل تحریم‌ها را حل کنیم. بنابراین دشمنان متوجه شدند که فشار آوردن از طریق تحریم‌ها می‌تواند جمهوری اسلامی‌را پای میز مذاکره کشانده و وادار به دادن امتیاز کند.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت:دشمنان دریافتند که زمانی که دولت حاضر شد غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را تعطیل کند و حاضر به امتیاز دهی شد، حاضر به حذف عوامل قدرت نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: دشمنان سی سال با جمهوری اسلامی‌جنگیدند تا نقطه فشار را پیدا کردند، چرا امروز باید آن نقطه فشار را رها کنند.

قاضی زاده‌هاشمی‌با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما با آمریکا مذاکره ای نداریم، گفت: فرمایشات ایشان به این معناست که مذاکره با آمریکا نه تنها مشکل تحریم را حل نمی‌کند بلکه به آمریکا پیام می‌دهد که می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف روی تحریم‌ها حساب کند و فشار خود را ادامه دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی‌باید اقدامات خود را در کاهش تعهدات برجامی‌ادامه دهد و معطل نماند. باید منتظر باشیم سایر کشورها به ما پیشنهادات عملی بدهند.

رئیس فراکسیون اقدامات پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا تصریح کرد: هر زمانی که در کشور ما مقاومت فعال شکل گرفت آمریکایی‌ها عقب نشینی کردند، در دوران دفاع مقدس نیز پس از اینکه مقاومت فعال شکل گرفت آمریکایی‌ها سازمان ملل را مجبور به تدوین و تصویب قطعنامه ۵۹۸ کردند. هشت سال به ملت ایران جنگیدند اما بالاخره آمریکا مجبور شد عقب‌نشینی کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جمهوری اسلامی‌بدون داوطلب شدن برای مذاکرات باید شرکای خود را پیدا کند امروز باید تجار ما به مذاکره بروند، باید مذاکرات و رفت و آمدهای امنیتی فرهنگی و اقتصادی آغاز شود با مذاکرات سیاسی به جایی نمی‌رسیم. وقت تلف کردن است و موجب شرطی کردن اقتصاد کشور می‌شود .

قاضی‌زاده‌هاشمی‌گفت: از زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی‌تا امروز، در طول ۱۶ سال گذشته مذاکره ادامه داشته است اما نتیجه‌ای نداشته است باید تولید قدرت در حوزه اقتصادی فرهنگی و امنیتی را افزایش دهیم تا همانطور که امنیت کشور منطقه ای و موجب بازدارندگی شد، اقتصاد ایران و هژمونی فرهنگی ما نیز منطقه‌ای شود. باید هژمونی فرهنگی ایران کل منطقه را فراگیرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of