Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 142

مدیر کل جدید آژانس بین المللی اتمی‌ هم به آمریکا محتاج است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتخاب هر فرد برای مدیرکل شدن آژانس بین‌المللی اترژی اتمی‌ برای ما اهمیت چندانی ندارد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدجواد جمالی نوبندگانی در این خصوص که  بعد از مرگ مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی‌ آیا احتمال اینکه فردی روی کار آید که ضد ایران باشد گفت: کسی که مدیر کل این سازمان می‌شود بدون شک بدون تایید آمریکا نمی‌تواند این سمت را داشته باشد و به نحوی باید سرسپردگی خود را به آمریکا نشان دهند.

وی ادامه داد: آقای البرادعی که امروز صحبت‌های بسیار خوبی انجام می‌دهد در زمان مدیریت خود نیز سمت و سویش بیشتر به نفع آمریکا بود، بنابراین موضوع پرونده هسته ای ما موضوع فنی در آژانس نیست بلکه موضوع سیاسی است. آژانس باید از لحاظ فنی در آژانس بررسی شود در حالی که پرونده هسته ای ما در آژانس به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در چندسال گذشته هر ماه یکبار آژانس از ما درخواست ارائه گزارش می‌کرد که با این کار به بازار ما تنش وارد می‌کردند افزود: آمریکا از سازمان‌های بین المللی علیه ما استفاده نامشروع می‌کند و چنانچه نتواند علیه ما کاری انجام دهد از آن معاهده یا سازمان خارج می‌شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی‌ افزود: در این خصوص انتخاب هر فرد برای مدیرکل شدن آژانس بین‌المللی اترژی اتمی‌ و سازمان‌هایی از این قبیل برای ما اهمیت چندانی ندارد، زیرا این افراد برای ماندگاری خودشان مجبور هستند تا رای اعتماد آمریکا را داشته باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of