۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

مدیریت شهرداری تهران در اجرای یکپارچه شهری دقیق نیست

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران تنها مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری است، گفت: اجرای این موضوع مهم در این مجموعه رعایت نشده و نشانه‌هایی از این ادعا نیز در بدنه شهرداری دیده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) شهربانو امانی در دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با کرونا و مدیریت شهرداری تهران در دو مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس، اظهار داشت: در بازدیدی که در یکم اردیبهشت ماه از این دو مجموعه داشتم با صحنه‌های ناراحت کننده و تأسف بار مواجه شدم.

وی با بیان اینکه انباشت زباله‌ها و استشمام بوی متعفن در ضلع غربی دریاچه منظره‌ای نامناسب و شرم آور خلق کرده بود، گفت: محوطه‌ای خالی بین بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس بدون مدیریت باقی مانده است و تنها با دیواره‌ای از فنس و توری حد فاصله این دو مجموعه گردشگری تفکیک شده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بارها اعضای شورا و مدیریت شهری بر موضوع اجرای مدیریت یکپارچه شهری تاکید داشتند، افزود: اما متاسفانه به هیچ وجه این موضوع بسیار مهم در مجموعه شهرداری تهران که مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری است رعایت نشده و نشانه‌هایی از این ادعا در بدنه شهرداری دیده نمی‌شود.

شهرداری تهران تنها مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری است

امانی در ادامه تصریح کرد: اگرچه این محل می‌تواند فرصت بزرگی برای انتفاع شهروندان و بهره برداری شهرداری تهران باشد اما به دلیل دپوی انبوه به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل زباله تبدیل شده و مجموعه‌های تحت امر از پذیرفتن مسوولیت اداره این محوطه خالی دارای ارزش گردشگری و درآمد زایی شانه خالی کردند.

وی تاکید کرد: از این دست فضاها که در مرزهای استحفاظی مناطق و یا سازمان‌های شهرداری تهران قرار دارد، در سطح شهر زیاد است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بر لزوم تحقق مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری تهران تاکید کرد و گفت: فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات بیش از بیش احساس می‌شود به همین منظور درخواست دارم با توجه به اهمیت موضوع و در راستای اجرای ماده ۷۳ قانون شوراها این تذکر به شهرداری ابلاغ شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments