۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲

مدیران سیاسی نباید در انتخاب شهردار تهران دخالت کنند

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین درباره دخالت مدیران سابق مدیریت شهری در زمینه انتخاب شهردار هشدار داد و گفت: شهردار تهران نباید وام‌دار چهره‌های سابق این عرصه شود چرا که تعهد در قبال مردم پایتخت و پاکدستی فدای این وام‌داری می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ سیدابوالقاسم رئوفیان درباره برخی فشارهای سیاسی به شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار جدید پایتخت گفت: دخالت در انتخاب شهردار از جانب مدیران شناخته شده که در کسوت مدیریت امور شهری فعال بوده و امروز در مناصب قدرت هستند، به صلاح نیست.

وی ادامه داد: این موضوع، این شائبه را ایجاد می‌کند که می‌خواهند شهردار جدید را وام‌دار خود کنند و این وام‌دار شدن یعنی به جای دیدن و در نظر گرفتن مصالح تهران بزرگ و اقتضائات مدیریت شهری – که نیاز به دو شاخص مهم یعنی تخصص در اداره امور شهری و تعهد و پاکدستی دارد – مباحث جریانی، سیاسی و جناحی در اولویت قرار گرفته است.

رئوفیان با بیان این که این شائبه برای آینده تهران امر پسندیده‌ای نیست، افزود: چهره‌های بی‌حاشیه‌ای وجود دارند که می‌توان از آنها برای مدیریت شهر تهران استفاده کرد و دلیلی ندارد که برای اداره امور شهری به سراغ معدود گزینه‌های حاشیه‌دار رفت.

وی با تاکید بر این که شهرداری تهران ملک جناحی نیست، گفت: هر جریانی در انتخابات پیروز می‌شود، چهره‌های غیرمرتبط تخصصی و مرتبط سیاسی را طرح و به دنبال شهردار کردن آنها می‌رود.

رئوفیان با تاکید بر این که انتخاب شهردار تهران باید به دور از لابی سیاسی باشد، تصریح کرد: شورای شهر تهران چه به لحاظ عقلی و چه از دیدگاه شرعی، مکلف و موظف است که تخصص و پاکدستی را مبنای انتخاب قرار دهد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین درباره انتخاب چهره‌های پرحاشیه و درگیر در پرونده‌های سابق شهرداری نیز گفت: انتخاب جدید شورای شهر در بوته نقد و بررسی بسیار جدی از جانب مردم و متخصصین قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments