۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

مخالفت کمیسیون با توزیع داروهای درمان معتادان در داروخانه‌‎ها

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرصه درمان مخصوص پزشکان است از مخالفت اعضای کمیسیون با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،زهرا شیخی مبارکه در تشریح  دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  روز ( دوشنبه   ۱۲آبان ماه‌) گفت: جلسه امروز کمیسیون بهداشت درمان با دستور کار بررسی مشکلات فعالان بخش MMT و بررسی بخشنامه‌ی سازمان غذا و دارو در خصوص اختصاص داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها و با حضور رئیس سازمان بهزیستی، انجمن‌های صنفی درمانگران اعتیاد، نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر ، معاون درمان وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، نماینده سازمان نظام پزشکی و نمایندگان سایر کمیسیون‌های مجلس و جمعی دیگر از کارشناسان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: اکثر اعضای حاضر در این جلسه با واگذاری داروهای درمان اعتیاد به داروخانه‌ها مخالف بوده  و عرصه درمان را مخصوص پزشکان می‌دانستند و از این رو مقرر شد برای رفع ایرادات سیستم موجودِ درمان بیماران مبتلا به اعتیاد اقدام عاجل صورت پذیرد. داشتن درمانگاه، ساختن ساختاری برای درمان معتادان بوده و باید ایرادات آن را پس از ۲۰ سال فعالیت، احصاء کرده و باعث ارتقا آن شویم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments