۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹

مخالفت سازمان بوستان‌ها با نورپردازی درختان پایتخت

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: درختان موجودات زنده هستند و نیاز به استراحت دارند؛ لذا نورپردازی به آنها صدمه می‌زند و ما با آن مخالفیم و جلوی آن را گرفته‌ایم.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی محمد مختاری در تشریح وضعیت ساماندهی و کاشت درختان خیابان ولیعصر(عج) گفت: در فاز نخست برای ساماندهی درختان خیابان ولیعصر(عج) درختان با قدمت ۱۰ تا ۱۲ سال و با محیط بن ۵۰ سانتی متر که از شهرستانهای اطراف تهران به شهر حمل شده بود، اقدام کردیم.

وی افزود: فاز نخست در سال ۱۳۹۶ با کاشت ۷۴۰ اصله درخت انجام شد که خیلی خوب جواب گرفتیم و در سال ۱۳۹۷ در فاز دوم ۱۱۰۰ اصله دیگر کاشته شد و امسال هم در فاز سوم ۱۰۰۰ اصله دیگر از تقاطع خیابان شهید بهشتی تا چهارراه شهید چمران کاشته خواهد شد.

مختاری ادامه داد: ظرف ۳ سال گذشته سروسامان خوبی به درختان خیابان ولیعصر داده شده است و درختان کاشته شده با قدمت بالا، حدود ۱۲ سال و محیط بن بالا بوده‌اند و خیلی خوب کاشت این درختان جواب داده است. البته در نقاط دیگری همچون خیابان فلسطین جنوبی، شهرآرا و خیابان آزادی حدفاصل نواب تا میدان آزادی نیز کاشت درختان را داشته‌ایم.

وی در تشریح درختانی که در فاز اول کاشت درختان خیابان ولیعصر با موفقیت کاشت آنها انجام نشده، گفت: حداکثر کاشت ۱۶ درخت در سال اول با موفقیت انجام نشد که بخشی از آن طبیعی و بخشی هم به دلیل سهل انگاری پیمانکار بود که برخورد لازم هم انجام شد. همیشه در چنین طرح هایی حدود ۱۰ درصد پرتی داریم؛ لذا این ساماندهی از نظر ما با موفقیت انجام شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران ضمن انتقاد از بتن کردن کف جوی هایی که درختان در آنها قرار گرفته‌اند، افزود: متاسفانه کف نهرها را بتن کردند تا برای نظافت روند کار تسهیل شود که کار غلطی بوده و به درختان آسیب زده است. در این ارتباط دستورالعملی صادر شده که کف نهرها باید خشکه چینی انجام شود و از بتن استفاده نکنند بی تردید درختان باید نفس بکشند و بتن اجازه این کار را از درختان می‌گیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments