۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
نماینده مردم دشت آزادگان وهویزه در مجلس:

محرومیت مردم شهر استراتژیک اهواز اهمال دولت است!

نماینده مردم دشت آزادگان وهویزه در مجلس گفت: محرومیت اهواز شهری که بیشتر از 80 درصد انرژی کشور را تامین می کند چیزی جز اهمال کاری دولت برای رسیدگی به مردم و توسعه شهری استان خوزستان نیست.

قاسم ساعدی، نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره محرومیت مردم این مناطق افزود: شهرهای استان خوزستان از شمال و جنوب و جنوب غرب و شرق و مرکز اهواز محرومیت‌های زیادی دارند؛ متاسفانه خوزستان گرچه قلب تپنده انرژی ایران و یکی از استان های استراتژی اقتصادی و صنعتی کشور محسوب می‌شود، به همان اندازه هم محرومیت در استان خوزستان چه در روستاها و چه در شهرها و چه در حاشیه شهرهای آن وجود دارد.

وی ادامه داد: همان کلان شهر اهواز که به عنوان مرکز استان خوزستان محسوب می‌شود، اهوازی که جمعیتی چند میلیونی دارد؛ متاسفانه باز از مرکز تا شعاع حاشیه نشین ها همه و همه هنوز در محرومیت مانده اند.

ساعدی اضافه کرد: از آب و فاضلاب و زیرساخت‌های شهر اهواز گرفته تا آب آشامیدنی و عدم وجود آب کافی در رودخانه بزرگ کارون، اینها همه بر مردم اهواز تحمیل شده و نفس مردم اهواز را گرفته شود و از شمالی ترین نقطه خوزستان یعنی دهدز تا لالی و اندیکا تا اروندکنار و خرمشهر و آبادان و دشت آزادگان و هویزه همه و همه در محرومیت قرار دارند.

نماینده مردم دشت آزادگان وهویزه در مجلس گفت: از این بابت بی توجهی و عدم توجه دولتمردان نسبت به خوزستان باعث شده خوزستان استان محرومی باشد و رابطه صنعت و انرژی و ظرفیت و قابلیت های خوزستان با نوع عمران خوزستان رابطه معکوسی داشته باشد و این باعث شده که مردم نگران باشند.

ساعدی تشریح کرد: مردمی که با اندک باران در شهرهای بندر امام و ماهشهر و هویزه و دشت آزادگان و کلان شهر اهواز داروندارشان به زیر آب های سطحی ناشی از باران فرو می رود و با مشکل مواجه می شوند. طغیان یک رودخانه بزرگ و سیل مراکز شهرها را ۲ یا ۳ روز تعطیل می کند و از این بابت مقبول نیست که خوزستان که قلب تپنده کشور است و امروز ۸۰ درصد انرژی کشور در خوزستان استحصال می شود و صنایع و معادن زیادی که از گذشته‌های دور تا الان در این استان وجود دارد، مردم با این وضعیت و محرومیت به سر ببرند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x