۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

محدودیت های کرونایی باید کاهش یابد/ توجه رئیس مجلس به دولت به جای مردم!

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اینگه کمک زیادی به مشاغل و کسب و کارها نمی شود ادامه و افزایش شدت محدودیت ها به بیکاری و آسیب به آنها منجر می شود.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به اینکه بدون کمک های دولتی محدودیت های در نظر گرفته شده در ۴۳ شهرستان با وضعیت وخیم کرونایی، چقدر دوام خواهد آورد، افزود: دولت کمک هایی را انجام می دهد و طرحی هم مجلس برای تامین کالاهای اساسی دارد.

وی ادامه داد: البته ما با محدودیت منابع مواجه هستیم و نمی توانیم مانند سایر کشورهای دیگر دنیا که امکانات و منابع بیشتری دارند و به مردم کمک بیشتری کنند، کمک کنیم.

کوچکی نژاد تصریح کرد: محدودیت ها باعث افزایش بیکاری و آسیب به مشاغلی نظیر هتل ها و رستوران ها که تعداد اشتغال آن خیلی زیاد است، می زند. کمک زیادی انجام نمی شود و از این جهت دچار آسیب شده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: همه آسیب هایی که کشور ما از کرونا دیده در همه دنیا دیده می شود ولی در کشور ما با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی خوب نیست باید محدودیت ها کمتر شود یعنی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان فعالیت ها را آغاز کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که مردم کمبودی در کالاهای اساسی ندارند بلکه مشکل اصلی گرانی است و برای این مشکل چه کار می توان کرد، گفت: در طرح تامین کالاهای اساسی موضوع این است که این کالاها با قیمت دولتی تهیه و در اختیار مردم قرار بگیرد و دولت در این حد که بتواند کالاها را تامین کند پول دارد!

کوچکی زاده در پاسخ به سوال دیگری که این اقدام چقدر می تواند دوام داشته باشد؛ تاکید کرد: دعوای ما با آقای قالیباف رئیس مجلس هم همین است که بد عمل کرده و بیشتر به دولت توجه دارد تا مردم!

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x