۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

محدودیت اطلاعاتی ایالات متحده از کره شمالی!

رمز و راز پیرامون کیم جونگ اون محدودیت اطلاعاتی ایالات متحده در مورد کره شمالی را نشان می دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از Yahoo، در حالی که شایعات درمورد مرگ یا ناتوانی کیم جونگ اون، سومین ردیف دیکتاتورهای قابل قبول کره شمالی پخش شده‌اند، کارشناسانی که اطلاعات محدودی از این دست به‌دست آورده‌اند می گویند که احتمالاً هیچ کس در خارج از کشور با اطمینان نمی داند شرایط فعلی وی چیست. کن گاوز، تحلیلگر ارشد رهبری خارجی CNA، یک نیروی تحقیقاتی غیرانتفاعی است که به طور مکرر با سازمان های دولتی همکاری می کند. وی به یاهو نیوز گفت: اگر آنها می خواهند اطلاعاتی که از رژیم خارج می شود را خاموش کنند، آنها حتما این را می‌دانند.

کره شمالی همچنان از دید دیگر کشورها مصون است

کیم جونگ اون- کره‌ی شمالی

مقامات کره جنوبی تا آنجا پیش رفته اند که کشته شدن وی را انکار می کنند، اما علی رغم اینکه چندین اظهارات اخیر با نام وی ارسال شده است، کیم در عرض دو هفته علنی ظاهر نشده است. پرزیدنت ترامپ دوشنبه شب هشدار داد که او درباره سلامتی کیم بیشتر می داند اما کامل توضیح نمی دهد. دامنه سناریوهای احتمالی در داخل کره شمالی گسترده است. کیم می تواند در حال مرخصی یا بهبودی از یک مشکل پزشکی باشد و یا مانند بسیاری از جهان خود را بخاطر کروناویروس قرطینه کرده باشد.

هری کازیانیس، مدیر ارشد مطالعات کره در مرکز منافع ملی، در مصاحبه‌ای تلفنی گفت: در انتهای دیگر این طیف کابوس نهایی قرار گرفته است. آن کابوس سناریویی است که در آن دولت مسلح هسته ای به هم می خورد و طغیان پناهندگان، احتمالاً آلوده به کروناویروس ، وارد چین و کره جنوبی می شوند. با وجود چنین اطلاعات اندکی از ناحیه کره شمالی، اکثر کارشناسان در انتظار هستند و برنامه ریزی می کنند.

نکته اصلی … این است که تا زمانی که کره شمالی به ما نگوید، ما وضعیت کیم جونگ اون را نخواهیم دانست. سفیر جوزف دی ترانی، فرستاده ویژه سابق آمریکا در مذاکرات شش جانبه با کره شمالی، در نامه ای به یاهو نیوز نوشت.

مترجم : معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments