۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

محاکمه ترامپ احتمالا دو هفته طول بکشد

در آستانه محاکمه رئیس جمهور آمریکا، پیش بینی‌ شده اگر کاخ سفید و جمهوری‌خواهان بتوانند با پیشبرد اقداماتشان مانع تلاش دموکرات‌ها علیه ترامپ شوند، محاکمه رئیس جمهور آمریکا طی دو هفته تمام خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، درست زمانی که او می‌تواند تبرئه مورد انتظارش را در جریان سخنرانی سالانه چهارم فوریه جشن بگیرد اما این مساله به این بستگی دارد که جمهوری‌خواهان بتوانند درخواست‌های دموکرات‌ها را برای احضار اسناد و شهود مسدود کنند؛ احضاریه‌هایی که می‌توانند این پرونده علیه دونالد ترامپ را تقویت کنند.

در حال حاضر جمهوری‌خواهان به رهبری سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا و یکی از مدافعان سفت و سخت ترامپ دست بالا را در اختیار دارند.

محاکمه ترامپ به اتهام سوء‌استفاده از قدرت و مانع‌تراشی در کار کنگره روز پنجشنبه در کنگره با قرائت اتهامات آغاز شد اما احکام و برنامه‌ها هنوز اعلام نشده‌اند.

ادامه محاکمه ترامپ روز سه‌شنبه با حضور ۱۰۰ سناتور که در خصوص استیضاح وی رای می‌دهند، برگزار خواهد شد.

دموکرات‌ها تقاضا دارند که سنا با احضار اسناد مهم و حیاتی و همچنین چهار تن از مقامات ارشد سابق و کنونی کاخ سفید برای شهادت دادن، موافقت کند.

این شهود شامل جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق و میک مالوینی، رئیس دفتر موقت ترامپ است.

گمان می‌رود که این دو تن اطلاعات دست اولی درباره آنچه ترامپ به آن متهم شده، در اختیار دارند؛ ترامپ متهم است که رییس جمهوری اوکراین را با اهرم تعلیق کمک نظامی به این کشور تحت فشار گذاشته تا با تحقیق درباره رقیب انتخاباتی احتمالی اش جو بایدن، وی را بی اعتبار کند و به پیروزی مجددش در انتخابات ۲۰۲۰ کمک کند.

کاخ سفید تحقیقات استیضاح در مجلس نمایندگان را از دسترسی به شهود و اسناد مسدود کرد و هیچ نشانه‌ای از اینکه ممکن است در حال حاضر این امکان را بدهد، وجود ندارد.

کاخ سفید اخیرا اشاره کرده که انتظار دارد هیچ شاهدی در این محاکمه حاضر نشود.

شایان ذکر است که محاکمه استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۹ میلادی پنج هفته به طول انجامید و محاکمه استیضاح اندرو جانسون در سال ۱۸۶۸ میلادی سه ماه طول کشید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments