۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

مجلس یازدهم برای شرایط جدید کشور برنامه‌ریزی کند

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: من به نمایندگانی که به تازگی به مجلس راه یافته‌اند گوشزد کردم که باید با توجه به شرایط جدید، برای کشور برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مهدی چمران درباره اولویت‌های دولت در سال ۹۹ گفت: اگر در شرایط عادی بودیم یک برنامه ریزی دقیق و منسجم بر مبنای اقتصاد مقاومتی می‌توانست اولویت دولت باشد.

وی افزود: حوادثی که در روزهای اخیر به وجود آمده خیلی از معادلات را به هم زده و شرایط جدیدی را به وجود آورده است. در این شرایط همه باید دست به دست هم بدهند تا بتوانند بر این بیماری فائق بیایند و ان‌شاالله مردم توجه بکنند تا مسئله حل شود.

این فعال اصولگرا همچنین گفت: به نظر می‌رسد که حل این مشکل قدری زمان می‌برد و تا چند ماه کشور درگیر ویروس کرونا خواهد بود.

رئیس اسبق شورای شهر تهران گفت: بنابراین دولت برنامه‌های سال آینده را باید تحت تأثیر ویروس کرونا تنظیم کند، اما مبنای اقتصاد را نباید فراموش کنیم، به خصوص در حوزه تولید که یک مسئله اساسی است.

وی افزود: خوشبختانه مناطق کشاورزی عموماً از اینگونه مسائل دور هستند و می‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند، در حالی که در مراکز صنعتی به دلیل تراکم مشکلات عدیده‌ای وجود دارد. بنابراین دولت باید یک برنامه ریزی جدید و مطابق شرایط امروز داشته باشد.

چمران در ادامه تاکید کرد: من به نمایندگانی که به تازگی به مجلس راه یافتند هم گوشزد کردم که باید با توجه به شرایط جدید برای کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا بودجه نیاز به تغییر و تحول دارد، گفت: بودجه از جمله حداقل‌هایی است که باید محقق شود و معلوم هم نیست که درآمدهای پیش‌بینی شده آن عاید کشور شود.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: دولت باید منابع را طوری تدبیر کند که مجبور به استقراض خارجی یا استقراض از صندوق ذخیره ارزی نشود، زیرا هر کدام از این موارد آسیب‌زا است و برای کشور گران تمام خواهد شد.

چمران گفت: به نظر من دولت باید یک برنامه ریزی دقیق اقتصادی بر مبنای شرایط فعلی را در اولویت قرار دهد و مجلس هم در این قضیه با دولت هماهنگ باشد و کمک کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments