۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵

مجلس و دولت مسئولیت مهم و حساسی را به دوش دارند

رئیس مجلس گفت: صلاحیت وزرای پیشنهادی در بیش از 270جلسه مختلف مورد بررسی قرار گرفته که این اقدامی بی نظیر در دوره های مختلف مجلس شورای اسلامی به شمار میرود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز (شنبه ۳۰ مرداد) مجلس شورای اسلامی ضمن عرض خیرمقدم به رئیس جمهور، معاون اول وی، وزرای پیشنهادی دولت و تمامی مسئولان حاضر در صحن علنی گفت: مجلس شورای اسلامی براساس آیین نامه داخلی، از امروز برای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دولت جلسات خود را تا پایان هفته برگزار خواهد کرد. مجلس و دولت در صحن مجلس طی چند روز آینده، مسئولیت مهم و حساسی را به دوش دارند.

وی ادامه داد: امیدوارم همچنان که هفته گذشته براساس آیین نامه داخلی مجلس، وزرای پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی مجلس مطابق برنامه ریزی از قبل تعیین شده، حضور یافتند و با شکل گیری یک سامانه برای اولین بار این فرصت فراهم شد تا تمامی وزرای پیشنهادی یک به یک در جلسات کمیسیون ها حضور یافته تا همه نمایندگان به صورت چهره به چهره با این وزرای پیشنهادی صحبت کنند.

قالیباف تاکید کرد: بیش از ۲۷۰ جلسه در کمیسیون های تخصصی مجلس به صورت فشرده برگزار شد و این جلسات موجب شناخت خوب نمایندگان از وزرای پیشنهادی و هم وزرای پیشنهادی شناخت خوبی نسبت به مجلس، نگاه ها و انتظارات در حوزه های تخصصی پیدا کردند که این موضوع جزو اقدامات و کارهای ماندنی بود که اولین بار در دور یازدهم مجلس اجرا شد و امیدواریم در آینده هم این روال ادامه یابد.

رئیس قوه مقننه کشورمان اظهار کرد: حضور وزرای پیشنهادی در کمیسیون های تخصصی مجلس، موجب شد تا حواشی کمترین تاثیر را بر نظر نمایندگان درخصوص برنامه های این وزرای پیشنهادی داشته باشد و بیشتر در یک نشست چهره به چهره این شناخت حاصل شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم در روزهای پیش رو در صحن علنی هم این فرصت فراهم شود تا نمایندگان، وزرای پیشنهادی و رئیس جمهور نظرات خود را بیان کرده تا به یک نظر نهایی درخصوص کابینه دولت برسیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments