۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
عضو کمیسیون عمران مجلس:

مجلس و دولت در برنامه های آینده باید هماهنگ شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:  برنامه ریزی های آینده دولت باید هماهنگ با مجلس باشد تا بدانیم قرار است به چه هدفی برسیم و کشور را چطور قرار است مدیریت کنیم.

رحمت الله فیروزی پور نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، درباره لزوم برنامه ریزی بودجه ای در سال آینده، اظهار کرد: دولت و مجلس باید برنامه هایشان را هماهنگ ببینند و چشم انداز آینده را به گونه ای ترسیم کنند که بر اساس کار کارشناسی درآمدها و هزینه‌ها با هم هماهنگی داشته باشند. باید برنامه‌ریزی داشته باشیم تا بدانیم آینده کشور را چگونه باید هدایت و مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: بر این اساس و بر اساس درآمدها و نیازها و ضرورت هایی که در کشور وجود دارد باید هزینه‌های ما را تقسیم کنیم تا اگر لازم است که هزینه‌های جاری کاهش پیدا کند باید بدانیم چه روش هایی برای این موضوع می توان استفاده کرد.

فیروزی پور اضافه کرد: این چیزی است که با یک روز و یک سال و دو سال انجام شود؛ باید یک برنامه‌ریزی داشته باشیم که مثلاً الان در چه نقطه ای هستیم و در ۵ سال آینده براساس آمار جمعیتی و نیاز کشور باید به چه نقطه ای برسیم.

عضو کمیسیون عمران در پاسخ به این سوال که همیشه از بودجه عمرانی برای تامین بودجه جاری کشور استفاده شده، در این باره فکری خواهد شد یا نه تصریح کرد: این مورد را هم قبول دارم که یکی از مشکلات اساسی در کشور است. دلیل آن هم این است که چون با انسان ها؛ افراد و اداره امور سر و کار دارد این است که در واقع احساس می‌کند نباید سیستم دچار لطمه و توقف شود و این است که می‌گویند باید اول نیروی انسانی را با پرداخت حقوق و مزایا تامین کنیم بعد از آن هم به سراغ عمران برویم و این تفکر در کشور وجود دارد چون اگر نباشد هم اعتراض‌ و نارضایتی در پی خواهد داشت.

خبرنگار: محمدسیاح

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments