۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

مجلس بُعد نظارتی خود را تقویت کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: علاوه بر قوه قضائیه، مجلس هم باید از ابزارهای نظارتی خود برای مبارزه با مفسدان اقتصادی استفاده کند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه مردم در این دوره از انتخابات اغلب به نیروهای انقلابی رأی داده اند، گفت: مردم از عملکرد مجلس دهم و دولت فعلی راضی نیستند و به همین دلیل به نیروهای انقلابی رأی داده اند.

وی افزود: برای مردم اصول گرا و اصلاح طلب اهمیت چندانی ندارد و کسانی که اولویت اصلی شأن دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی‌و ولایت باشد، همواره مورد توجه مردم قرار می‌گیرند که در این دوره هم شاهد این مسئله بودیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس یازدهم باید در عملکرد خود دقت کنند و پیگیری مطالبات مردم را مورد توجه قرار دهند، اظهار داشت: مردم در زمینه معیشتی و اقتصادی دچار مشکلات عدیده ای هستند که نمایندگان مجلس یازدهم باید طرح‌هایی را برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در دستور کار خود قرار دهند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات اصلی کشور بیکاری جوانان است، اظهار داشت: مجلس آینده باید برنامه‌های اصلی برای ریشه کن کردن بیکاری و بهبود وضعیت اشتغال جوانان داشته باشد.

وی با انتقاد از وجود فساد اداری و اقتصادی در برخی از بخش‌های کشور، افزود: مردم از فساد اداری و اقتصادی عاصی و خسته شده اند و یکی از مطالبات اصلی آنان این است که با مفسدان اقتصادی که هزاران میلیارد اختلاس می‌کنند برخورد جدی صورت گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه قطعاً با برخورد قوه قضائیه دست مفسدان اقتصادی در دست درازی به بیت المال کوتاه می‌شود، بیان کرد: البته علاوه بر قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی‌باید از ابزارهای نظارتی خود بیش از گذشته استفاده کند و نباید اجازه دهد که مسئولان به سمت فساد اقتصادی بروند.

موسوی لارگانی ضمن انتقاد از قانونگذاری متعدد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما قوانین بسیار زیادی داریم و به عبارت بهتر مجلس تبدیل به کارخانه قانون سازی شده است که بهتر است در مجلس آینده به جای قانونگذاری متعدد، نمایندگان نظارت خود بر عملکرد مسئولان اجرایی را تقویت کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments