۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس بنای همراهی با دولت را دارد/ تیم های کارشناسی موانع تولید را شناسایی کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با رای بالایی که مجلس به وزیر جدید صمت داد ثابت کرد که بنای همراهی دارد و دولت هم باید برای این همراهی گام بردارد و به اقتصاد ثبات بیاورد.

شهباز حسن پور بیگلری، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در بهارستان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از کاهش بیشتر ارزش پول ملی چه کاری قرار است انجام شود، افزود: اقتصاد کشور نیاز به ثبات دارد و از تیم اقتصادی دولت و ریاست جمهور و بانک مرکزی می خواهم که با فوریت و با تشکیل کارگروه های کارشناسی و فنی و تخصصی به این موضوع ورود کند.

وی ادامه داد: مجلس با دادن رای اعتماد بالا به وزیر صمت، نشان داد که بنای همراهی و همکاری با دولت دارد؛ به همین جهت از دولت می خواهیم که برای بهبود وضعیت اقتصادی برنامه ارائه کند.

حسن پور بیگلری با اشاره به اقداماتی که وزیر جدید صمت در دوران باقی مانده از دولت می تواند انجام دهد؛ اظهار کرد: قطعا از وزیر جدید انتظار نداریم که به این زودی بتواند به وضعیت موجود سامان دهد ولی از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم که با وزیر جدیدی که راهی دولت شد همکاری کنند تا وزیر صمت در ۱۱ ماه آینده بتواند بر وضعیت بازار تسلط و نظارت بیشتری داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اولویت های اقداماتی که وزیر جدید صمت باید در دستور کارش داشته باشد، گفت: اولین و اساسی ترین اولویت وزیر سامان دادن به بیش از ۷۰ هزار واحد صنعتی نیمه تعطیل در شهرک ها و واحدهای صنعتی کشور و کمک به تولید داخل است، من فکر می کنم وزیر حتما در موضوعات بومی سازی، استفاده از نیروهای متخصص، متعهد و کارآمد و جوان در کشور و برخورد با مافیایی که باعث بروز مشکلات زیادی برای کشور شده اند، برنامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم تحرکی را در وزارت صنعت، معدن و تجارت شاهد باشیم، افزود: همانگونه ایشان در استانداری خراسان و کرمان ثابت کرد که اهل جناح بندی سیاسی نیست و رویکر جهادی دارد باید تیم هایی را به کل شهرستان ها و استان ها برای برداشتن موانع تولید اعزام کند. خیلی از موانع تولید در اثر بخشنامه های زاید تولید شده اند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x