۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم مطرح کرد؛

مجلس باید وزرای ناکارآمد را استیضاح کند

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم گفت: مجلس باید وزرای ناکارآمد را استیضاح کند ضمن اینکه افرادی که به دلیل مشغله زیادشان پیگیر مطالبات مردم هستند و از جایگاهشان سوء استفاده می‌کنند را رصد کنند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا (خبرگزاری سلامت) صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم پس از حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران گفت: جریان دولت‌‌های نهم و دهم را بایستی از یکدیگر تفکیک کنیم چرا که خدمات و کارهای بزرگی در این دولت‌ها انجام شد که نمونه آن را مردم در طرح هدفمند کردن یارانه‌ها دیدند.

وی افزود: طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به صورت گسترده در کشور برگزار شد این در حالی است که در سال ۹۰  بهترین سال اقتصادی کشور را در طول دهه‌ گذشته داشتیم.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم تصریح کرد: با آنکه دولت فعلی قسمت کوچکی از طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کرده‌اند اما آنها مملکت را به آشوب کشانده و شاید اگر آمریکا بنا داشت به ایران حمله کند چنین خسارتی را ببار نمی‌آورد.

وی اضافه کرد: متاسفانه برخی‌ها می‌خندند و می‌گویند صبح که از خواب بیدار شدیم متوجه قیمت بنزین شدیم و می‌گویند مطلع نبودیم.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم تصریح کرد: رئیس جمهوری که از اوضاع مملکت خبر نداشته باشد یا راست می‌گوید یا دروغ؛ اگر راست می‌گوید که صلاحیت ادامه کارش را ندارد و اگر هم که حرفش صحت نداشته باشد باز هم صلاحیت ندارد.

وی گفت: باید در فضای سیاسی کشور باید دولتی کارآمد داشته باشیم ضمن اینکه در مرحله بعد از آن هم باید مجلسی با شهامت و کارآمد داشته باشیم تا بتوانیم اهداف انقلاب،‌ نظام و آنچه که خواست مردم است را محقق کنیم.

خلیلیان خاطرنشان کرد: بعد از ۴۰ سال بد است که مردم همچنان رفاه پایین داشته و فاصله طبقاتی زیاد باشد. اصلا مشخص نیست که دولت و مجالس‌مان چه می‌کنند و به کدام مسیر می‌روند.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم درباره نقطه ضعف مجلس دهم و عدم حضور در میادین و بزنگاه‌های اصلی کشور، گفت: انفعال درباره مسائل، ضعف ارتباط با مردم بخشی از این نقطه‌ ضعف‌ها است؛ مجلس ما کارایی لازم را ندارد و در چند سال اخیر دیدیم که هیچ نوع طرح اساسی که بتواند برای بخش اجرا ریل‌گذاری کند نداشته است.

وی گفت: باید استراتژی‌های کشور در بخش‌های مختلف از طریق مجلس تبدیل به قانون شود و دولت و بخش اجرا را ملزم کنیم که آن را طی کند سپس نظارت داشته و برای تحقق آن موضوع را کنترل کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم افزود: باید مجلس بعد از گذشت یک دهه بررسی کند که دولت چه بخش‌هایی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را عملیاتی کرده است.

خلیلیان گفت: مردم وقتی دولت و مجلس انتخاب می‌کنند با هزاران امید به آنها رای می‌دهند؛ این کشور متعلق به مردم است نه اینکه عده‌ای در مجلس رفته و مردم را رعیت خود بدانند و ارتباطشان را با آنها قطع کنند.

وی افزود: نباید عده‌ای وارد مجلس شده و به دنبال رانت  و زد و بند با دولت باشند و درنهایت هم به وکیل‌الدوله تبدیل شوند.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم افزود: متاسفانه دولت هم اکنون کارهایی را انجام می‌دهد و نظارت کافی هم از سوی مجلس بر آن وجود ندارد و بی‌محابا هر کاری که خواستند عملیاتی می‌کنند و هر ضعفی را هم که خواستند پوشش می‌دهند و متاسفانه کسی هم نیست آنها را به صحنه مجلس آورده و حتی بحث عدم کفایت آنها را هم پیگیری کند.

خلیلیان افزود: مجلس باید وزرای ناکارآمد را استیضاح کند ضمن اینکه افرادی که به دلیل مشغله زیادشان پیگیر مطالبات مردم هستند و از جایگاهشان سوء استفاده می‌کنند را رصد کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی‌ها از این مسیر ثروت باد آورده بدست آوردند و به دامادها و عروس‌های خود می‌دهند و در پایان هم به سرنوشت ملت می‌خندند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of